STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KARD. ZENON GROCHOLEWSKI DO ABP. MARKA JĘDRASZEWSKIEGO: PRAGNĘ WYRAZIĆ MOJE WYSOKIE UZNANIE DLA TWEGO UMIŁOWANIA PRAWDY, KOŚCIOŁA, POLSKI

Kard. Zenon Grocholewski do abp. Marka Jędraszewskiego: pragnę wyrazić moje wysokie uznanie dla Twego umiłowania prawdy, Kościoła, Polski

- Pragnę wyrazić Ci moje wysokie uznanie dla Twego umiłowania prawdy, Kościoła, Polski, dla Twego poczucia odpowiedzialności za powierzoną Ci misję, realizmu, odwagi w głoszeniu prawdy objawionej i zdrowego rozsądku. Jestem przekonany, że Twojej miłości w ten sposób uskutecznianej nie potrafią przytłumić, a tym mniej zgasić, niedorzeczne krytyki, niezrozumienie ani obraźliwe i prostackie impertynencje – napisał kard. Zenon Grocholewski w liście do abp. Marka Jędraszewskiego.

Publikujemy list kard. Zenona Grocholewskiego do abp. Marka Jędraszewskiego:

29 grudnia 2019

Ekscelencjo,
Drogi Księże Arcybiskupie,

Przekazuję jak najlepsze życzenia obfitych łask Bożych na cały nadchodzący Rok Pański 2020 w wypełnianiu Twojej szlachetnej posługi duszpasterskiej dla dobra Archidiecezji Krakowskiej oraz całego Kościoła w Polsce.

Korzystając z okazji pragnę wyrazić Ci moje wysokie uznanie dla Twego umiłowania prawdy, Kościoła, Polski, dla Twego poczucia odpowiedzialności za powierzoną Ci misję, realizmu, odwagi w głoszeniu prawdy objawionej i zdrowego rozsądku. Jestem przekonany, że Twojej miłości w ten sposób uskutecznianej nie potrafią przytłumić, a tym mniej zgasić, niedorzeczne krytyki, niezrozumienie ani obraźliwe i prostackie impertynencje.

Modlę się za Ciebie i proszę Pana, by Twoje biskupie zaangażowanie przyczyniło się jak najbardziej do ubogacenia naszego kraju w prawdę i dobro. Modlę się także za tych, którzy nas obrażają.

Z braterskim pozdrowieniem w Panu
Kard. Zenon Grocholewski

Kard. Zenon Grocholewski – były prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej i wieloletni prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.