STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KAWA DLA KAŻDEGO PIELGRZYMA

Kawa dla każdego pielgrzyma

Krótkie rozważania do wysłuchania każdego dnia w czasie 43. PPK na Jasną Górę, przygotował ks. Jan Jelonek. Nagrania pojawią się na Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Premiera kolejnych odcinków codziennie o 6:00.
Un caffè per favore!

Pielgrzymkowe espresso to nie długi wykład, który szczegółowo i z drobiazgowo dobranymi przykładami wyczerpie zagadnienie – tak jak klasyczny aromatyczny włoski napój podany w miniaturowej  filiżance, ma postawić na nogi oraz szybko dostarczyć podstaw do dalszych rozmyślań. W trzy- i czterominutowych odcinkach ks. Jan Jelonek poruszy tematy, które później każdy zdążający na Jasną Górę będzie mógł przemyśleć, przedyskutować, omodlić lub do nich wrócić. Stąd wczesna godzina emisji. Tak by pielgrzym, niemal od brzasku, mógł sięgnąć po swoje świeżo zaparzone espresso.

Zachwyć się Kościołem

– Chciałem pokazać to, że Kościół naprawdę jest piękny i święty, podzielić się swoją miłością do Kościoła, ale oczywiście nie pomijać tego co jest w nim trudne czy złe – czego czasem może doświadczamy – odpowiada ks. Jan zapytany o to, co przede wszystkich chciał zawrzeć w swoich naukach. – Zdecydowanie więcej jest pozytywnych rzeczy. To naprawdę piękna wspólnota, którą można się zachwycić.

Stąd podtytuł rozważań, który bezpośrednio koresponduje z hasłem, pod jakim pielgrzymi uczestniczący w 43. PPK wyruszą na Jasną Górę. Wierzyć w Kościół Chrystusowy i zachwycić się nim. To owoce, jakie każdy będzie miał okazje wyciągnąć, codziennie zaglądając na nasze Spotify.

Playlista rekolekcji „Pielgrzymkowe espresso

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE