STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „O KOŚCIELE PO PROSTU” – 3. ODCINEK WIELKOPOSTNYCH INTERNETOWYCH REKOLEKCJI ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

„O Kościele po prostu” – 3. odcinek wielkopostnych internetowych rekolekcji Archidiecezji Krakowskiej

W centrum tegorocznych rozważań rekolekcyjnych Archidiecezji Krakowskiej znajdzie się Kościół. Ich autorem jest ks. dr hab. Robert Woźniak, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, teolog, dogmatyk i autor wielu publikacji naukowych. Zapraszamy na trzeci odcinek.

O Kościele przez wieki powiedziano sporo, jednak w ostatnich latach mierzy się on wieloma z wyzwaniami, jakie stawia przed nim współczesny świat, a co za tym idzie, także ze zwiększoną krytyką. W tym kontekście ważne jest, aby, być może na nowo, uświadomić sobie, czym jest wspólnota wierzących, którą wszyscy współtworzymy.

Nagrania powstały w wyjątkowych miejscach na mapie Krakowa – w kaplicy Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 oraz w wybranych kaplicach katedry na Wawelu. Premierowe odcinki rekolekcji „O Kościele po prostu” będą publikowane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 20.00 na kanałach You Tube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej.