STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / O, MARYJO, DO CIEBIE SIĘ UCIEKAMY! – ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

O, Maryjo, do ciebie się uciekamy! – Światowy Dzień Chorego w Kalwarii Zebrzydowskiej

We wspomnienie NMP z Lourdes do sanktuarium kalwaryjskiego przybyli chorzy. Modlitwę rozpoczęli od odmówienia części różańca w kaplicy Matki Bożej i skorzystania z sakramentu pokuty, następnie uczestniczyli w Eucharystii, podczas której przyjęli sakrament namaszczenia. Na koniec udzielono błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

O, Maryjo, do ciebie się uciekamy! – Światowy Dzień Chorego w Kalwarii Zebrzydowskiej

Licznie przybyłych pielgrzymów szukających wsparcia u Matki Bożej Kalwaryjskiej przywitał kustosz sanktuarium, który przewodniczył uroczystościom. Ojciec Konrad zapewnił o stałej modlitwie w ich intencji na tym świętym miejscu i pozdrowił tych, którzy nie mogli przybyć, a łączą się za pośrednictwem kamery internetowej.

Homilię wygłosił ks. Kan. Wiesław Cygan, dziekan dekanatu kalwaryjskiego i proboszcz parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej.
– Ta, która była Matką Syna, jest naszą Matką. (…) Dzisiaj przychodzimy, by Jej polecać te wszystkie trudne sprawy. Ojciec Święty w orędziu na Światowy Dzień Chorych poucza nas, że nasze życie jest tak zaplanowane u Boga, iż mamy sobie nawzajem służyć. I tego doznajemy od dzieciństwa – mówił.

Kaznodzieja przywołał wspomnienia pielęgniarek, które pracując w szpitalach obserwują ludzkie cierpienie i spotykają się z postawami chorych, którzy często mniej myślą o sobie, a bardziej o tych, którzy się nimi opiekują.
– U stóp naszej Pani Kalwaryjskiej prosimy gorąco za was, wszystkich chorych, cierpiących, doświadczonych, byście doznali ulgi, tak jak to w planach Bożych jest przewidziane. Byście umieli przyjąć wolę Bożą, ale by na waszej drodze cierpienia, trudu, zmagań, nie zabrakło człowieka, który będzie towarzyszył uśmiechem, obecnością i troską, bo to jest najcenniejsze lekarstwo i najcenniejszy dar.

Po mszy świętej wszyscy chorzy przyjęli błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

O. Tarsycjusz Bukowski OFM | Biuro Prasowe Sanktuarium

Galeria

ZOBACZ TAKŻE