STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „PAMIĘĆ, KTÓRA NIE PRZEMIJA. CZYTAMY TEKSTY ŚW. JANA PAWŁA II”

„Pamięć, która nie przemija. Czytamy teksty św. Jana Pawła II”

Nasz Wielki Rodak był nie tylko przywódcą Kościoła katolickiego, ale także wspaniałym humanistą. Aby podkreślić twórczy dorobek Ojca Świętego, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie pragnie przypomnieć rodakom najważniejsze idee w Jego nauczaniu poprzez odwołanie się do Jego literackiej spuścizny zawartej w utworze „Pamięć i tożsamość”. W związku z tym przygotowany został projekt „Pamięć, która nie przemija. Czytamy teksty św. Jana Pawła II”, nad którym Patronat Honorowy objął Prezydent RP Andrzej Duda.
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Wydawnictwo św. Stanisława BM zapraszają do udziału w akcji, w ramach której nagranie odczytywanego fragmentu dzieła “Pamięć i tożsamość” należy wysłać na adres mailowy Instytutu (instytut@idmjp2.pl), a także zamieścić w swoich mediach społecznościowych z hashtagiem #DziękujemyJaniePawle2 oraz oznaczeniem profilu Instytutu Dialogu Międzykulturowego (@idmjp2) oraz Archidiecezji Krakowskiej (@ArchKrakowska).

Projekt zainaugurowała Para Prezydencka.

Fragmenty “Pamięci i tożsamości” przeczytali także m.in.: metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, marszałek województwa Witold Kozłowski i przewodniczący małopolskiego sejmiku Jan Tadeusz Duda.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie
ZOBACZ TAKŻE