STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PATRONI NA CAŁY ROK

Patroni na cały rok

Ponad 102 tys. osób z Polski i ze świata wylosowało już swojego patrona na 2020 rok.

Patroni na cały rok

1 stycznia każdego roku we wszystkich klasztorach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia odbywa się losowanie rocznych patronów. Do Bożych pomocników dołączona jest intencja, w której należy się modlić oraz przesłanie, które najczęściej pochodzi z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny.

Dla św. s. Faustyny losowanie patrona było szczególnym wydarzeniem, ponieważ spodziewała się wielkiej pomocy, udzielanej jej na prośbę patrona roku. W „Dzienniczku” wspomina o jednym z losowań: „Patron na rok 1935 – Najświętsza Eucharystia. Serce mi zadrgało z radości i wysunęłam się potajemnie z grona sióstr i poszłam przed Najświętszy Sakrament, chociaż na krótką chwilę, i tam dałam uczuciom serca swego folgę” (Dz 360).

Patronów losują nie tylko siostry i osoby związane ze zgromadzeniem, ale również kapłani oraz świeccy. – 1 stycznia wylosowałem w Łagiewnikach św. Marię Magdalenę i intencję modlitwy o łaski nawrócenia dla ludzi pogrążonych w grzechach nieczystych. Postaram się w ich intencji odprawić przynajmniej jedną Mszę św. w miesiącu – podzielił się ks. Jarosław.

Orędownicy na cały rok są losowani również w innych krajach; poza Polską najwięcej patronów przydzielono na stronie hiszpańskojęzycznej.

Osoby podejmujące tę modlitwę, chętnie przedstawiają nowych, wylosowanych patronów, a także dzielą się swoimi doświadczeniami z ubiegłych lat. Takie świadectwo zachęca innych do udziału w akcji. – Wzywanie wstawiennictwa świętych stanowi ważny aspekt mojego życia modlitewnego. Patrona na dany rok losowałem już trzeci raz. O akcji dowiedziałem się z linku do strony, jaki na Facebooku udostępnił któryś z moich znajomych. Za pierwszym razem była to św. Teresa z Lisieux, za drugim – św. Jan Paweł II, na ten rok jest nią Maryja Pocieszycielka Strapionych. Sądzę, że Duch Święty miał swój udział w tych losowaniach, gdyż dana osoba idealnie wpisuje się w intencje, które są dla mnie istotne, by je przedstawiać Bogu: misje, ojczyzna i rodziny, teraz ludzie smutni i nieszczęśliwi. Wylosowany święty kieruje moją uwagę na daną intencję, co znacznie ułatwia modlitwę – powiedział Sebastian.

Patrona na rok 2020 można wylosować za pośrednictwem strony faustyna.pl.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

ZOBACZ TAKŻE