STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PIELGRZYMKOWE ESPRESSO #5

Pielgrzymkowe espresso #5

Święty Józef. Pięknie się składa, że w Ewangelii słyszymy jak Jezus mówi: „Kto mi służy, uczci go mój Ojciec”. Opiekun Maryi jest zdecydowanie dobrym wypełnieniem tych słów.
Służył Jezusowi, troszczył się o Matkę Bożą, a jako, że jest Patronem całego Kościoła, służy nam wszystkim. To dzięki św. Józefowi mamy przykład wiary Bożej woli, a dzięki temu doskonale możemy zobaczyć, że zaufanie Bogu, nie oznacza sielanki. Nie wszystko musi układać się po naszej myśli. Jesteśmy jednak całkowicie pewni, że nawet jeśli coś pójdzie nie tak, to Bóg zawsze będzie z nami.

Dzięki św. Józefowi widzimy też, że mamy swoją tożsamość i swoje korzenie – znamy opis genealogii Jezusa, w którym Józef jest potomkiem Dawida. Między nimi jest wiele pokoleń i osób. Ludzi całkowicie różniących się od siebie, ale co ważne: Jezus się od nich nie odcina. On akceptuje każdego takim jakim jest. Szanuje ludzką wolność oraz to jakich człowiek dokonuje wyborów.

Nie możemy odciąć się od korzeni, bo stracimy tożsamość. Wielu chciałoby porzucić tradycje i Tradycje. Odciąć się od niektórych przykazań, zostawić niewygodne fragmenty Ewangelii, nie słuchać Bożego nauczania, z którym jest nie po drodze. Nie wolno nam tego zrobić. Gdy odetniemy korzenie – uschniemy.

Playlista rekolekcji „Pielgrzymkowe espresso

ks. Jan Jelonek | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE