STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SPĘDŹ WAKACJE Z BOGIEM! PROPOZYCJE REKOLEKCJI WAKACYJNYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Spędź wakacje z Bogiem! Propozycje rekolekcji wakacyjnych dla dzieci i młodzieży

Wakacje już za rogiem. Sprawdziliśmy, jakie propozycje „last minute” i nie tylko przygotowały dla dzieci i młodzieży wspólnoty Archidiecezji Krakowskiej.




Być w Ruchu

Rekolekcje Ruchu Światło-Życie skierowane są do dzieci, młodzieży, dorosłych i rodzin Domowego Kościoła. Trwają piętnaście dni lub krócej, np. tydzień, jak Oaza na Start. W planie każdego dnia rekolekcji jest, m.in. modlitwa poranna i wieczorna, Eucharystia, spotkania w małej grupie formacyjnej, przygotowanie śpiewu do Eucharystii i nabożeństw czy pogodny wieczór. W trzynastym dniu rekolekcji uczestnicy turnusu spotykają się na Dniu Wspólnoty w kilku miejscach archidiecezji, aby wymienić swoje doświadczenia.

Każdy stopień przeznaczony jest dla konkretnej grupy wiekowej. Ma to na celu odpowiednie przeżycie danych rekolekcji, których tematyka — w zależności od wieku uczestników — jest różna.

Do rozpoczęcia pierwszego turnusu pozostały dwa tygodnie. Na niektóre rekolekcje oazowe pozostały jeszcze wolne miejsca. Więcej informacji o stopniach, grafik oraz formularz zapisów znaleźć można na stronie.

Wędruj z Franciszkankami

Franciszkanki Rodziny Maryi jak co roku organizują „Franciszkańskie Wędrowanie” dla dziewcząt od 15. roku życia. W tegoroczne wakacje odbywać będzie się ono od 7 do 11 lipca w Mszanie Dolnej. Poza siostrami rekolekcje te poprowadzi je ks. Grzegorz Bularz, wikariusz parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Krakowie-Borku Fałęckim.

W planie przewidziane jest zdobywanie kolejnych szczytów Beskidu Wyspowego i Gorców, a tematem wyjazdu będzie historia Abrahama. Szczegóły znaleźć można na fanpage’u na Facebooku.

Spotkaj się z Nikodemem

Duszpasterstwo Akademickie na Miasteczku w tym roku udaje się do Ignacowa k. Mińska Mazowieckiego, by tam w dniach 13-19 lipca, wziąć udział w „Rekolekcjach z Nikodemem”. W planie m.in. czas na osobistą i wspólnotową modlitwę, spotkania w grupach, konferencje oraz zwiedzanie okolicy.

Rekolekcje skierowane są do osób pełnoletnich do 30. roku życia.

Szczegóły na fanpage’u duszpasterstwa na Facebooku.

Salezjańskie wakacje

Oratorium Aniołów Stróżów działające przy Publicznym Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie w wakacje organizuje wiele aktywności, zarówno na miejscu, w Krakowie, jak i wyjazdowych. Półkolonie, spływ kajakowy czy rowerowa to tylko kilka z propozycji.

Szczegóły dotyczące wydarzeń oraz zasady zapisów na stronie Oratorium.

Wakacje z Bogiem

Ruch Apostolstwa Młodzieży zaprasza, by wraz z nimi spędzić „Wakacje z Bogiem”. Rekolekcje trwają tydzień, a w planie poszczególnych z nich m.in. Eucharystia, Droga Światła, pogodne wieczory czy liczne wycieczki.

Zostały miejsca na trzy turnusy, zapisy trwają do środy, 18 czerwca. Więcej informacji na fanpage’u na Facebooku.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej




ZOBACZ TAKŻE