STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŚWIĘCI NA ULICACH PORONINA

Święci na ulicach Poronina

W niedzielę 27 października 2019 r. na ulicach Poronina można było spotkać wielu świętych. Holy Wins – już po raz szósty w parafii Poronin świętość wygrywa z Halloween. Około 200 dzieci i młodzieży, z pomocą rodziców przebrało się za swojego ulubionego świętego. Listę obecności otwierał św. Józef, a kończył św. Jan Paweł II. Nie zabrakło "najnowszych" świętych", a wśród nich bł. Hanny Chrzanowskiej.

W tym roku nie zbrakło także dorosłych – przebranych za świętych. Nieśli oni relikwiarze, które posiada parafia.

Korowód świętych – angażuje całe rodziny w przygotowanie strojów i atrybutów świętych. Cieszymy się, że dzięki dzieciom, przypomnieliśmy sobie naszych świętych patronów, o których na co dzień mało pamiętamy.

Wszystkie stroje były piękne – dlatego praca jury nie była łatwa. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone, w tym kilkanaście wyróżnionych za piękny strój. Nagrody wręczyła Barbara Nowak – kurator oświaty w Krakowie oraz ks. Andrzej Kielian – dyrektor Wydziału Katechetycznego w Krakowie.

Ks. Arkadiusz Zych