STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / TRADYCYJNE WIOSENNE ŚWIĘTO BACOWSKIE W LUDŹMIERZU

Tradycyjne wiosenne Święto Bacowskie w Ludźmierzu

Proboszcz ludźmierski ks. kan. Jerzy Filek w Niedzielę Miłosierdzia ogłosił, że w najbliższą niedzielę, 26 kwietnia, będzie Święto Bacowskie na Mszy św. o godz. 13.00. Przybędą przedstawiciele baców w liczbie ok. 40 osób, aby utrzymać piękną, góralską tradycję oraz modlić się o pomyślny wypas owiec.

Każdego roku przed Mszą św. ma miejsce przeprowadzenie kierdla owiec spod Domu Podhalańskiego do kosora obok bazyliki i poświęcenie wody ze studzienki.

W tym roku Eucharystii będzie przewodniczył ks. prałat Władysław Zązel.

Jako, że nadal obowiązuje ograniczenie liczby wiernych, pierwszeństwo udziału we Mszy św. mają bacowie i juhasi. Msza będzie transmitowana na żywo przez Telewizję Podhale.

Serdecznie zapraszamy do modlitwy o błogosławieństwo Boże za wstawiennictwem Matki Boskiej Ludźmierskiej w tym trudnym roku.

S. Anna Pawłowska | Sanktuarium w Ludźmierzu