STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / W PIĄTEK O 18.00 PAPIEŻ FRANCISZEK ZAPRASZA DO WSPÓLNEJ MODLITWY

W piątek o 18.00 papież Franciszek zaprasza do wspólnej modlitwy

Dzisiaj o godzinie 18.00, papież Franciszek poprowadzi modlitwę na dziedzińcu Bazyliki św. Piotra, przy pustym placu.
Ojciec Święty zaprasza wszystkich do duchowego uczestnictwa, poprzez media, do wysłuchania Słowa Bożego, do wzniesienia błagania w tym czasie próby i do adoracji Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie uroczystości udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi”, do którego dołączona będzie możliwość otrzymania odpustu zupełnego.

Wydarzenie to potrwa około godziny. W pobliżu bramy centralnej bazyliki watykańskiej zostanie umieszczony obraz Matki Bożej – Salus Populi Romani i Krucyfiks z kościoła św. Marcelina. Przed tymi wizerunkami Pana Jezusa oraz Matki Bożej rzymianie modlili się w minionych wiekach o ustanie epidemii i zostali wysłuchani, jak czytamy w licznych dokumentach. Papież Franciszek wygłosi rozważanie po wysłuchaniu Słowa Bożego.

Najświętszy Sakrament zostanie wystawiony na ołtarzu w atrium bazyliki watykańskiej. Po modlitwie błagalnej o ustanie pandemii nastąpi obrzęd błogosławieństwa eucharystycznego “Urbi et Orbi”. Formułę odpustu ogłosi kardynał Angelo Comastri, archiprezbiter Bazyliki św. Piotra.

Modlitwę będzie transmitowała m.in. TV Trwam i Radio Maryja, Telewizja Polska w kanale TVP Info oraz oficjalny kanał watykański na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCShH-YDtaUQH0Zvmg_6bKJQ.

– Dzięki duchowemu uczestnictwu w modlitwie prowadzonej przez Ojca Świętego możemy doświadczyć wspólnoty i jedności Kościoła na całym świecie w tym trudnym czasie. Bóg jest blisko każdego z nas, kierujmy do niego nasze prośby o pokój w sercu. Bądźmy razem, pomagajmy osobom potrzebującym, szczególnie chorym i starszym, niech nikt nie będzie pozostawiony sam sobie. Wspierajmy organizacje charytatywne, które niosą pomoc. Pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa określonych przez służby sanitarne. Ich przestrzeganie jest wyrazem odpowiedzialności i chrześcijańskiej miłości bliźniego – apeluje rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

ZOBACZ TAKŻE