STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 17 lutego ukaże się najnowszy numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi o przyznaniu Nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – Ojca Rodziny, o spowiedzi świętej, a także o św. Polikarpie – biskupie Smyrny.  

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Już po raz dwudziesty trzeci Kapituła Nagrody „Źródła” wyróżnia osobę, która w szczególny sposób zasłużyła się w działalności na rzecz umacniania rodzin. Fundacja „Źródło”, ustanawiając w 1997 r. Nagrodę, przyjęła za jej Patrona Sługę Bożego Jerzego Ciesielskiego – ojca rodziny. Zapraszamy do zapoznania się tegorocznym laureatem w wywiadzie pt. „Z trudnej sytuacji Bóg często wydobywa dobro”.

Ks. Zbigniew Kapłański w pytaniach i odpowiedziach przybliża nam spowiedź świętą. Wiele osób pyta o nią. Jest to ciekawość błogosławiona, bo – gdy usłyszmy proste i jednoznaczne odpowiedzi – będziemy lepiej umieli skorzystać z daru przebaczenia, przygotowanego przez Miłosiernego Boga.

23 lutego obchodzimy w liturgii wspomnienie świętego Polikarpa, jednego z najżarliwiej czczonych świętych w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. Jest to doskonała sposobność, by spojrzeć na chrześcijaństwo I i II wieku, na splatanie się legend z faktami i na męczeństwo.

Ks. inf. Ireneusz Skubiś w swoim felietonie pt. „Brońmy Polski przed powrotem ateizmu i bolszewizmu” zauważa, że w  uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli 2019 r. – ruch lewicowy w Polsce wypowiedział wojnę Kościołowi katolickiemu. Wezwanie do walki z Kościołem – m.in. z lekcjami religii  w szkole – nosi znamiona prowokacji, gdyż właśnie w tym dniu aż w 752 polskich miejscowościach i 22 skupiskach polonijnych na świecie zorganizowane zostały przez wiernych piękne i wymowne orszaki Trzech Króli.

W 2019 roku przypada 80. rocznica pierwszego spotkania ekipy Equipes Notre-Dame, które odbyło się w 1939 roku w Paryżu. W artykule pt. „Miłość małżeńska zakorzeniona w Chrystusie” przedstawiamy założenia i charyzmat tej formacji.

Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę świętą z okazji wręczenia NAGRODY im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – Ojca Rodziny.

 15 lutego (piątek) już po raz 23. zostanie przyznana przez Tygodnik Rodzin Katolickich „Źródło” Nagroda im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – Ojca Rodziny. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. w kościele św. Floriana, w piątek 15 lutego o godz. 13.30. Pragniemy podziękować Panu Bogu za dotychczasową opiekę nad Tygodnikiem i prosić o obdarzanie łaskami w następnych latach działalności. W naszych modlitwach będziemy prosili Pana Boga o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego oraz w intencji tegorocznego Laureata Nagrody.

Serdecznie zapraszamy!

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik/Źródło

ZOBACZ TAKŻE