STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

 W najbliższą niedzielę, 15 września ukaże się 37. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, o alpejskich wyczynach Piusa XI, o Stowarzyszeniu Heroldów Ewangelii, a także Drodze św. Jakuba – Camino de Santiago.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich przyciągnął tłumy wielbicieli. Bożena Weber w swoim artykule przybliża te podniosłe wydarzenia, które popularyzują kulturę ludową górskich rejonów Polski i całego świata. Zapraszamy do zapoznania się z bogactwem góralskiej tradycji, muzyki, śpiewu, tańca, strojów, rzemiosła i kuchni.

Zapraszamy do zapoznania się z mało znanym aspektem z życia Ojca Świętego Piusa XI. Henryk Bejda w swoim artykule prezentuje zamiłowanie Papieża do wspinaczki górskiej. Zwraca także uwagę na wielką przyjaźń Piusa XI z Polską. Ks. Achilles Ratti, jako nuncjusz apostolski w Polsce, sam nazywał siebie „Polakiem między Polakami” i… „polskim biskupem”, bowiem jako miejsce swoich biskupich święceń wybrał Warszawę (!). „Konsekrowany jestem na polskiej ziemi, przez Polaka, uważać się odtąd będę za polskiego biskupa i słowu temu wierny pozostanę” – powiedział później.

Aleksandra Zapotoczny w artykule „Heroldowie Ewangelii” przybliża apostolstwo, charyzmat i duchowość stowarzyszenia wiernych świeckich. Wyglądają jak rycerze: brązowy szkaplerz z kapturem, na piersiach biało-czerwony krzyż, na sercu herb bractwa i wysokie czarne buty. Biały habit, pas z łańcucha, a przy boku różaniec. Chociaż nie składają ślubów, żyją w celibacie, w duchu rad ewangelicznych. Zapraszamy do artykułu.

W tekście „Droga w głąb siebie” przedstawiona została Droga św. Jakuba – Camino de Santiago, która jest obecnie najbardziej znanym chrześcijańskim szlakiem pielgrzymkowym na świecie. O dynamicznym jej rozwoju nie tylko na Półwyspie Iberyjskim oraz w krajach Europy Zachodniej, ale także w Polsce, Czechach i na Litwie można przeczytać w najnowszym numerze „Źródła”.

W październiku odbędzie się ceremonia kanonizacji wielkiego angielskiego kardynała – konwertyty z anglikanizmu – bł. Johna Henry’ego Newmana. Był wielkim człowiekiem i jednym z największych myślicieli XIX w., który nie bał się zawsze i wszędzie podążać za Prawdą. W artykule „Z Newmanem podążą za prawdą” można zapoznać się z częścią dorobku kardynała, który ma dużą szansę na znalezienie się w gronie Doktorów Kościoła.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka organizuje XVI Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”, o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Konkurs zachęca młodzież do refleksji nad wartością życia i godnością człowieka. Zapraszamy do najnowszego numeru Tygodnika, można tam zapoznać się ze szczegółowym planem, terminami i tematyką Konkursu, a także zaopatrzyć się w specjalny arkusz zgłoszeniowy.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik

ZOBACZ TAKŻE