STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „WSTAŃCIE, CHODŹMY” ZAWSZE AKTUALNE

„Wstańcie, chodźmy” zawsze aktualne

Dobiega końca 19. Dzień Papieski. Ostatnią atrakcją był koncert Mate.O w Kinie Kijów. 

„Wstańcie, chodźmy” zawsze aktualne

Niedzielne świętowanie Dnia Papieskiego rozpoczęła uroczysta Eucharystia w sanktuarium św. Jana Pawła II, której przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. W homilii zwrócił uwagę na to, że dzisiejsza Ewangelia o uzdrowieniu trędowatego kończy się podobnymi słowami, jakie Jezus skierował do uczniów w Ogrodzie Oliwnym, a które stanowią hasło tegorocznego Dnia. – On, podobnie jak w spotkaniu z uzdrowionym trędowatym, mówi do każdej i każdego z nas: „Wstań, idź”, i głoś swoim życiem wielkie dzieła Pana. Jeżeli doświadczyliśmy w naszym życiu miłości Boga, a wszystko nam o tym mówi, powinniśmy głosić tę przejmującą prawdę nie tylko słowem, ale całym naszym życiem, naszą miłością i służbą – mówił kard. Dziwisz. Zachęcał również do wsparcia modlitwą i ofiarą Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, której stypendyści są „najpiękniejszym, żywym pomnikiem wdzięczności, jaki postawiliśmy świętemu Janowi Pawłowi II”.

O służbie, która przyciąga innych, opowiedziała Kasia, która jest w Fundacji od pół roku. Przyznała, że doświadcza ogromnej życzliwości ze strony pozostałych stypendystów. Wszelkie pytania oraz prośby o pomoc, które do nich kieruje, spotykają się z pozytywną odpowiedzią oraz działaniem. Wsparcie, które otrzymuje we wspólnocie, ułatwia jej przyzwyczajenie się do nowego miasta i studiów. 

Akcją przygotowywaną przez stypendystów na każdy Dzień Papieski było miasteczko rodzinne przy parafii św. Jadwigi Królowej. Na rodziny z dziećmi czekało wiele atrakcji, m.in.: słodki kącik, loteria fantowa, balonowe zoo oraz fotobudka. – Bardzo istotne jest dla nas tworzenie miasteczek rodzinnych, ponieważ mamy wtedy najbliższy kontakt z ludźmi, którzy nas wspierają. Nie tylko datkiem, ale również dobrym słowem – wyjaśnił Piotr. – Spotykamy się z ogromną uprzejmością ludzi, którzy rozmawiają z nami i obiecują nam modlitwę. Dostrzegamy bijącą od nich miłość bliźniego – dodał.

O godz. 18:00 w Kinie Kijów wystąpiła Schola FDNT Kraków, a obchody XIX Dnia Papieskiego pod Wawelem zakończyły się koncertem Mate.O.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE