STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WYRAZY UZNANIA ABPA JÓZEFA MICHALIKA DLA METROPOLITY KRAKOWSKIEGO

Wyrazy uznania abpa Józefa Michalika dla metropolity krakowskiego

"Ludzie wiary potrzebują zdrowego pokarmu Ewangelii i niekiedy szczególnie jasnego «tak» lub «nie» w pasterskim przepowiadaniu" – napisał Arcybiskup Senior Archidiecezji Przemyskiej, Ksiądz Józef Michalik w liście do Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Publikujemy list Arcybiskupa Józefa Michalika do Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego:

Przemyśl, 7 sierpnia 2019

Najdostojniejszy i Drogi Metropolito Krakowski,

z prawdziwym uznaniem dowiaduję się i cieszę z wystąpień z posługą modlitwy i słowa, którą realizuje Ks. Arcybiskup. Ludzie wiary potrzebują zdrowego pokarmu Ewangelii i niekiedy szczególnie jasnego „tak” lub „nie” w pasterskim przepowiadaniu, a Kościół – jak jego Założyciel podejmuje gotowość bycia „znakiem, któremu sprzeciwiać się będą!” (Łk 2, 34).

Czytam o atakach na Księdza Arcybiskupa za jego odważne przepowiadanie i dziękuję Panu Bogu, że daje siłę Arcybiskupowi Krakowskiemu – bo daru mądrości już mu wcześniej nie poskąpił – i życzę wytrwania w pokorze, wdzięczności Panu Bogu i w modlitwie. Zwycięstwo da Pan w swoim czasie!

Z braterską modlitwą

+ Józef Michalik