STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / XIX MISTRZOSTWA POLSKI LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ O PUCHAR KNC

XIX Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej o Puchar KnC

Nowy rok formacyjny, to kolejna edycja rozgrywek piłkarskich ministrantów i lektorów. Pod koniec września zostaną opublikowane szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń do eliminacji diecezjalnych.
 ELIMINACJE DIECEZJALNE

XIX MISTRZOSTW POLSKI LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA

O PUCHAR KNC W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ 2023/2024

pod patronatem metropolity krakowskiego

księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

 Podobnie jak w ubiegłych latach będzie można zgłosić drużyny w trzech kategoriach wiekowych: ministrant, lektor młodszy i lektor starszy. Rozgrywki zostaną zorganizowane na trzech poziomach: dekanalnym, rejowym i diecezjalnym. Nowością będzie zmodyfikowany podział na rejony. Pozostanie osiem rejonów, ale zmianie ulegnie liczba przynależących do nich dekanatów. Takie rozwiązanie zostało przewidziane do wypróbowania w tegorocznej edycji eliminacji. Mamy nadzieję, że przysłuży się sportowej rywalizacji i pozostanie na kolejne lata.

Informacje dotyczące zgłoszeń oraz niezbędne dokumenty zostaną przekazane m.in. za pośrednictwem strony internetowej archidiecezji, stron facebookowych, Biuletynu Duszpasterskiego oraz bezpośrednio przez dekanalnych Animatorów duszpasterstwa dzieci i młodzieży. Do zobaczenia na boiskach!

Ks. Artur Czepiel i ks. Jarosław Chlebda | koordynatorzy diecezjalni turnieju
zdj. R. Woźniak
ZOBACZ TAKŻE