STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / XVIII KONFERENCJA NAUKOWA ETYKA MEDIÓW “TROSKA O MEDIA – TROSKI MEDIÓW. IN MEMORIAM KS. PROF. MICHAŁA DROŻDŻA”

XVIII Konferencja Naukowa Etyka Mediów “Troska o media – troski mediów. In memoriam ks. prof. Michała Drożdża”

Dziś rozpoczęła się XVIII Konferencja Naukowa Etyka Mediów "Troska o media – troski mediów. In memoriam ks. prof. Michała Drożdża", która w dniach 22–23 maja odbywa się w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bobrzyńskiego 10. Organizatorem jest Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UPJPII.
Tegoroczna edycja poświęcona jest pamięci ks. prof. Michała Drożdża, który przez lata organizował to naukowe, majowe wydarzenie. Jego praca i zaangażowanie przesiąknięte były troską o media, ludzi w mediach, wartości oraz bezpieczeństwo w komunikacji.

Współczesne media mają ogromny wpływ na ludzi, dlatego konieczne jest postrzeganie ich przez pryzmat wartości, aby nie przyczyniały się do szkodzenia społeczeństwu i jednostkom. Podczas Konferencji zostaną podjęte różnorodne problemy związane z mediami, takie jak: potrzeba troski o człowieka pełniącego różne role w świecie mediów, media jako narzędzie dbałości o rozwój człowieka i społeczeństwa, etyczna troska o zasadę: media dla człowieka, a nie człowiek dla mediów, dylematy związane z rozwojem technologii komunikacyjnej, w tym sztucznej inteligencji, troska o dziennikarzy i ludzi mediów, etyczna konieczność afirmacji osób obecnych w mediosferze, media jako narzędzia komercyjnych, politycznych i ideologicznych działań, intencje i motywacje przekazu w social media, działalność influencerów a dbałość o odbiorców, troska o język mediów, dylematy komunikacji perswazyjnej, wartości w reklamie i public relations, opinia publiczna – wyzwania, troska o kompetencje medialne, informacyjne, komunikacyjne, priorytet dobra odbiorcy, podstawy niepokoju o dzieci i młodzież jako odbiorców mediów, o co/kogo troszczą się zarządzający mediami, troski medioznawców.

Program konferencji dostępny tutaj.

Zapraszamy na transmisję na kanale JP2TV tutaj.

Więcej informacji na:

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
ZOBACZ TAKŻE