STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / JUBILEUSZOWE UWIELBIENIE

Jubileuszowe uwielbienie

Już po raz piąty w uroczystość Bożego Ciała w Wieliczce odbył się koncert „Solne Uwielbienie". W tym roku razem z chórem i solistami wydarzenia zaśpiewała Halina Mlynkova.„Solne Uwielbienie” to największy koncert uwielbienia w Boże Ciało w Małopolsce. Centralnym punktem wydarzenia jest uroczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Jak podkreślił o. Mariusz Tabor OFM, pomysłodawca „Solnego Uwielbienia”, inicjatywa jest przestrzenią do rodzinnego świętowania obecności Boga wśród wierzących. – Cieszymy się, że to wydarzenie już tyle lat niesie lokalnemu społeczeństwu bardzo mocny przekaz, że Bóg jest i działa w naszym życiu – powiedział.

Modlitwę uwielbienia podczas wydarzenia poprowadzili liderzy wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea. Ze sceny można było usłyszeć tradycyjne pieśni eucharystyczne w nowoczesnych aranżacjach oraz hity polskiej i zagranicznej muzyki chrześcijańskiej. Za oprawę muzyczną odpowiadał powołany na tę okoliczność Chór „Solnego Uwielbienia”, któremu towarzyszyli soliści i instrumentaliści związani z krakowskimi chórami gospel i formacjami chrześcijańskimi oraz kwartet smyczkowy „Bonjour”. Gościnnie wystąpiła Halina Mlynkova. Na wielickiej scenie można było także zobaczyć dzieci na co dzień śpiewające w scholach działających przy parafiach w gminie Wieliczka, które stworzyły wielki chór.

Trzeba szukać sposobów ewangelizacji na dziś. Myślę, że muzyka, spotkania plenerowe i dobra zabawa, w czym może odnaleźć się cała rodzina, to pomysł trafiony. Widzę to zwłaszcza, kiedy patrzę na nasze dzieciaki śpiewające na próbach – ich zapał i radość z bycia razem są wyjątkowe – oceniła urszulanka, s. Krystofora, która przyjechała ze śpiewającymi dziećmi z Sierczy. W poprzednich latach w wielickim koncercie udział wzięli m.in. Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Monika Kuszyńska, Arkadio, Janusz Radek, Krzysztof Iwaneczko, a także goście specjalni Arturo Mari czy Krzysztof Ziemiec.

Warto przypomnieć, że na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce miał miejsce Festiwal Młodych poprzedzający spotkanie z Papieżem Franciszkiem na pobliskich Brzegach podczas ŚDM.

 

Wideo

Relacja z wydarzenia

Relacja z wydarzenia

Galeria

ZOBACZ TAKŻE