STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: BOSKI KLUCZNIK. ROZWAŻANIE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: Boski klucznik. Rozważanie na XXI Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli skłania nas byśmy skupili się na osobie Boskiego Klucznika czyli Szymona Piotra. Klucz jest symbolem władzy lub zarządzania, wszak ten, kto ma klucz może decydować, kiedy i komu otworzyć nim drzwi, kogo wpuścić, a przed kim dom zamknąć.

To nie przymioty osobiste czy intelektualne, pochodzenie, wiek, wykształcenie lub jakiekolwiek inne walory zdecydowały o tym, że Piotr usłyszał, że stanie się opoką, na której Jezus wybuduje Kościół. To była czysta łaska.

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska