STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: CZEGO SIĘ BAĆ, A CZEGO NIE? ROZWAŻANIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: Czego się bać, a czego nie? Rozważanie na XII Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Dzisiejsza Dobra Nowina podprowadza nas pod temat strachu. Czy należy się bać i kogo należy się bać?

Czy chrześcijanin powinien bać się grzechu? Absolutnie, nie! Tak jak nie należy bać się siekiery, choć trzeba na nią uważać… Na pewno powinniśmy mieć się przed grzechem na baczności, ale nie wolno się go bać!

Lęk przed nim powinien ustąpić wobec wiary w moc Chrystusa i zwycięską siłę Jego łaski! Paweł powie, że gdzie wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska.

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska