STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: DO CELU Z JEZUSEM. ROZWAŻANIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: Do celu z Jezusem. Rozważanie na XIX Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Aby zrozumieć kontekst dzisiejszej Ewangelii, trzeba przytoczyć 2 wydarzenia wcześniejsze. Gdy Jezus dowiaduje się o śmierci Jana Chrzciciela, próbuje znaleźć przestrzeń na pustkowiu, z dala od tłumu. To jednak zostaje przerwane przez napływ ludzi, którzy poszukują Jezusa. I tu dokonuje się drugie wydarzenie – rozmnożenie chleba i ryb. Po tym „spektakularnym” cudzie, w którym apostołowie brali ważny udział, Jezus karze im, mimo późnej pory, przeprawić się na drugi brzeg. I pewnie nie byłoby to nic szczególnego, ale oni mają popłynąć sami, a Jezus zostaje z radosnym, bo nakarmionym tłumem.

Jezus im się nie tłumaczy. Pozostał nie dla ludzkiej chwały, ale by dokończyć to, po co przybył na miejsce odosobnione – aby się modlić. Teraz dopiero miał czas, aby to wszystko, co się wydarzyło obgadać ze swoim Ojcem.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska