STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: GOŚCIE – DRUHNY – OBLUBIENICA. ROZWAŻANIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: Goście – druhny – Oblubienica. Rozważanie na XXVIII Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Kto otrzymuje zaproszenie na ucztę? Osoby wierzące, które podejmują pokutę i nawrócenie – nazwijmy ich gośćmi weselnymi. Kolejna grupa to osoby, które przez pokutę rozwijają w sobie coraz mocniejszą miłość do Boga i bliźniego – to będą druhny. A Oblubienicą nazwiemy tych, którzy przez miłość i sakramenty doświadczają duchowego odrodzenia i upodabniają się do Chrystusa – Boskiego Oblubieńca.

Jak można dostać się na ucztę? Trzeba otrzymać zaproszenie – dar darmo dany, niczym nie zasłużony. Drugi warunek wejścia na ucztę dotyczy posiadania stroju weselnego. Przypowieść dotyczy Narodu Wybranego, który był naturalnie zaproszony na ucztę królewską, dziś możemy odnaleźć tu osoby, które próbują żyć według swoich pomysłów na życie, obok lub z dala od Bożych przykazań.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska