STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: HIERARCHIA WARTOŚCI. ROZWAŻANIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: Hierarchia wartości. Rozważanie na XIII Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Miłość w zależności od tego, jak zostaliśmy wychowani, jakie doświadczenie życia mamy, jaką posiadamy wrażliwość i komu chcemy ją wyznać, będzie miała różny wydźwięk i emocjonalne podejście.

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy słowa przypominające nam hierarchię wartości naszej miłości. Żadnego stworzenia nie możemy kochać bardziej niż Boga. Dlaczego Bóg wydaje się taki zaborczy, mówiąc że ani małżonek, ani rodzic, ani dziecko nie może być ważniejsze niż On? Bo doskonale wie, że tylko człowiek, który postawi Boga na pierwszym miejscu, pokocha Go prawdziwie i szczerze, będzie mógł we właściwy sposób ułożyć swoje relacje z najbliższymi.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska