STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: KIM JESTEŚ: CHWASTEM CZY PSZENICĄ? ROZWAŻANIE XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: Kim jesteś: chwastem czy pszenicą? Rozważanie XVI Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Liturgia Słowa zaprasza nas dziś do refleksji nad tajemnicą zła, misterium nieprawości. Nie odpowiada jednak na pytanie, które być może bardziej by nas interesowało, a mianowicie: skąd wzięło się zło? Unde malum? Poten to kakon? Nie! Tym zajmowali i zajmują się filozofowie od zarania filozofii. Bóg chce nas raczej poinstruować, w jaki sposób ustosunkować się wobec zła, jak żyć w świecie, w którym ono jest obecne, a czasem wydaje się, że w nim nawet panuje, włada? To jest istotniejsze dla Boga.

A jakie rady zostawia Bóg — Ojciec dla nas, dla swoich dzieci zmagających się z życiem w towarzystwie zła, które nie tylko jest obok nas, ale często i w nas? Zostawia ich kilka…

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska