STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: ODNALEŹĆ I ZDOBYĆ. ROZWAŻANIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: Odnaleźć i zdobyć. Rozważanie na XVII Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Trzynasty rozdział Ewangelii św. Mateusza, który już trzecią  niedzielę rozważamy, to nauczanie Jezusa w przypowieściach. Są to opowiadania zaczerpnięte z życia, aby przybliżyć naukę o Królestwie Niebieskim.

Dziś kolejne 2 przypowieści. Słysząc o skarbie i o perle, doskonale wiemy, że mowa jest o wielkiej wartości. Ziemskie życie człowieka jest w jakiś sposób zdominowane zdobywaniem. To, co posiadamy, możemy poświęcić tylko dla najwyższych wartości. Czy życie wieczne jest dla nas najwyższą wartością?

Kolejny obraz dotyczy końca świata. Przyjdzie taki czas, dla każdego, że trzeba będzie stanąć przed Panem. Nie ważne będą ludzkie zaszczyty, godności i tytułu, liczyć się będzie tylko miłość i to, co z miłości zrobiliśmy dla Boga i bliźniego.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE