STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: PEWNOŚĆ SIEBIE. ROZWAŻANIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: Pewność siebie. Rozważanie na XXII Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Pewność siebie to cecha pożądana w wielu firmach, zwłaszcza u osób, które są odpowiedzialne za sprzedaż lub organizacją pracy zespołu. Pytanie pojawia się jedno – z czego ta pewność siebie wynika? Jeżeli z tego, że ktoś za mną stoi, rodzic za uczniem, szef za pracownikiem, to taka osoba może być bardzo niebezpieczna. Co innego jeśli ta pewność wynika z moich kompetencji, życiowego doświadczenia. I jeszcze jedna uwaga – prawdziwa pewność siebie, choć brzmi to trochę dziwnie, musi być realizowana w pokorze.

Szymon po swoim wyznaniu wiary w Jezusa jako Mesjasza i po tym jak Pan zmienia mu imię na Piotr, czyli Opoka, na której ma zostać zbudowany Kościół, stał się bardzo pewny siebie. Dlatego szybko zostaje sprowadzony na ziemię, gdy próbuje robić wyrzuty swojemu Mistrzowi.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska