STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: PRÓBA WIARY. ROZWAŻANIE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: Próba wiary. Rozważanie na XX Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Historia z dzisiejszej Ewangelii trochę burzy nasz obraz Jezusa, jako tego, który wszystkim od razu pomaga. Mamy takie przeświadczenie, że jeżeli ktoś prosi, to Bóg powinien od razu pomóc. Zwłaszcza jeśli prosi nie dla siebie, ale dla innych.

A jednak tak się nie dzieje, co więcej, wydaje się, że bohaterka dzisiejszej historii zostaje potraktowana jak człowiek drugiej kategorii. Żeby to zrozumieć, trzeba pamiętać, że kobieta ta była dla Izraelitów poganką i nie silono się, aby ukryć pogardę dla niewierzących. Po drugie Mateusz pisze Ewangelię dla Żydów, więc niejako w naturalny sposób akcentuje ich wyższość, jako Narodu Wybranego nad innymi narodami.

Kobieta, podchodząc do Jezusa, musiała być zdeterminowana i bardzo odważna. Liczyła się z odrzuceniem jej prośby, ale kochające matczyne serce musiało zawalczyć o swoje dziecko. Jej wiara przechodzi potrójną próbę.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE