STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: „SIŁA” KŁAMSTWA. ROZWAŻANIE NA PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, ROK A

Dobra Nowina: „Siła” kłamstwa. Rozważanie na Poniedziałek Wielkanocny, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Mówimy, że kłamstwo ma krótkie nogi i że prawda zawsze wyjdzie na jaw, a jednak jednym z najczęściej pojawiających się grzechów jest właśnie kłamstwo. Ono powoduje brak zaufania wśród ludzi, niesprawiedliwość w osądach i nieuczciwość w przekazach informacji.

Dzisiejsza Ewangelia przekazuje nam dwa orędzia. Pierwsze o zmartwychwstaniu Jezusa. Niewiasty pełne radości otrzymują zadanie przekazanie prawdy uczniom Jezusa. One są naocznymi świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego i wiedzą, że tej prawdy nie mogą zatrzymać dla siebie

Są też i strażnicy grobu Jezusa. Oni wiedzą, jaka jest prawda, arcykapłani też dowiadują się o wszystkim, co zaszło. I to jest drugie orędzie: „Rozpowiadajcie tak – uczniowie przyszli i wykradli Go, gdy spaliśmy”.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE