STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: TEJ WŁAŚNIE NOCY. ROZWAŻANIE NA WIELKĄ SOBOTĘ, ROK A

Dobra Nowina: Tej właśnie nocy. Rozważanie na Wielką Sobotę, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Dzisiejszy dzień jest czuwaniem przy grobie naszego Mistrza Jezusa Chrystusa. Dlatego zarówno w Wielki Piątek, jak i dziś Kościół nie sprawuje liturgii Eucharystycznej. Dopiero po zachodzie słońca wierni gromadzą się na Wigilii Paschalnej, której zakończeniem jest uroczyste ogłoszenie światu: Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał.

Jak śpiewamy w pieśni: „Dwie Maryje poszły, drogie maści niosły, chciały Chrysta pomazać, Jemu cześć i chwałę dać”. Idą o świcie, po zachowaniu spoczynku Szabatu, aby obejrzeć grób. I to ich ranne wstanie, ich poświęcenie, zaowocowało tym pięknym spotkaniem, najpierw z Aniołem, który odsunął kamień, a później z Jezusem.

Playlista Triduum Paschalnego dostępna tutaj.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska