STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: UCIECZKA W BEZNADZIEJĘ. ROZWAŻANIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, ROK A

Dobra Nowina: Ucieczka w beznadzieję. Rozważanie na III Niedzielę Wielkanocną, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Rozczarowanie, zagubienie, przerażenie, beznadzieja. Nie bardzo wiadomo, co z sobą zrobić. Gdzie szukać jakiegoś punktu zaczepienia. Śmierć Jezusa nie mieściła się w głowie. On prorok potężny w czynie i słowie, zostaje wydany na śmierć przez arcykapłanów i przywódców ludu, a następnie ukrzyżowany. Przecież mieliśmy co do niego tyle nadziei, spodziewaliśmy się, że wyzwoli Izraela. Po ludzku wszystko przegrane. I właśnie w tej chwili, gdy człowiek już nie ma pomysłu, co dalej, przychodzi sam Jezus.

W takiej gonitwie myśli trzeba się zatrzymać i opowiedzieć to, co przeżywamy. Może się wydawać, że nikt nas nie rozumie. Tak naprawdę tylko Jezus wie, co się wydarzyło w Jerozolimie, ale chce usłyszeć przekaz swoich rozmówców.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska