STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: UŁASKAWIONY BEZLITOSNY. ROZWAŻANIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: Ułaskawiony bezlitosny. Rozważanie na XXIV Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Wiemy, że koniecznym warunkiem odpuszczenia grzechów w konfesjonale, jest żal za grzechy. Najlepiej jeżeli wypływa z miłości do Boga, wtedy mówimy o żalu doskonałym. I wydaje się to logiczne, bp przecież można przebaczyć, odpuścić, darować wtedy, gdy ktoś żałuje, uznaje swój błąd, chce przemienić swoje życie.

Za każdym razem, przystępując do kratek konfesjonału, zostaje nam wybaczony i zmazany niesamowity dług, zaciągnięty przez nasze grzechy. Wobec Boga każdy z nas jest niewypłacalnym dłużnikiem. On czeka ze swoim miłosierdziem i uczy, że jeżeli On ciągle nam wybacza, to i my powinniśmy przebaczać tym, którzy względem nas zawinili.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska