STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: WARUNKI WZROSTU. ROZWAŻANIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: Warunki wzrostu. Rozważanie na XV Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Może pamiętamy jak kiedyś rodzice czy dziadkowie opowiadali różne historie, które sami przeżyli, o których usłyszeli, czy przeczytali, ale mówili w taki sposób, że chciało się słuchać. Inna sprawa, nie było tak łatwego dostępu do wiedzy jak dzisiaj. Człowiek chłonął te słowa jak gąbka wodę, wydawało się, że nigdy nie będzie znudzony, że mógłby więcej. A dziś widać pewien przesyt. Przy natłoku informacji, często nieselekcjonowanej, wydaje się, że ludzie, zwłaszcza młodzi są już przesyceni, przestają przyjmować, zadowalają się plewami, zamiast szukać ziarna.

Można się dziś zastanowić, dlaczego tak trudno przebić się z Ewangeliczną nowiną do współczesnego człowieka. Spróbujmy znaleźć odpowiedź w kluczu, który daje nam sam Jezus w dzisiejszej Ewangelii.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska