STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: WSPÓŁZALEŻNOŚĆ. ROZWAŻANIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: Współzależność. Rozważanie na XI Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Przełom maja i czerwca to czas święceń kapłańskich. Martwią te niskie liczby, ale za nimi stoi pewien dłuższy już proces rozmontowania rodziny, bo przecież powołania rodzą się w rodzinach. Za powołania odpowiedziany jest sam Bóg: „Proście Pana żniwa, aby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Stwórca wie, co robi i odpowiada na zapotrzebowanie w danym miejscu i danym czasie.

Wszyscy członkowie Kościoła są zobligowani do modlitwy o powołania, o nowych i świętych kapłanów. Modlitwa otwiera przestrzeń działania Boga.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska