STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / IMIENINY DZWONU ZYGMUNT I PREZENTACJA “KSIĘGI DZWONNIKÓW ZYGMUNTA”

Imieniny dzwonu Zygmunt i prezentacja “Księgi Dzwonników Zygmunta”

W dniu imienin Zygmunta na Wzgórzu Wawelskim zaprezentowano "Księgę Dzwonników Zygmunta".

Na początku spotkania administrator parafii archikatedralnej pw. św. Stanisława BM i św. Wacława w Krakowie na Wawelu, ks. Paweł Rybski, złożył najlepsze życzenia  wszystkim dzwonnikom. Podkreślił, że wykonywana przez nich praca służy nie tylko katedrze, ale również całemu miastu.  – Bycie dzwonnikiem zobowiązuje, dlatego życzę wam, byście zawsze wybierali dobro i piękno, byście stawali po stronie tego, co wartościowe, po stronie Ewangelii – powiedział.

W drugiej części spotkania, Andrzej Bochniak przedstawił historię “Księgi Dzwonników”, zaznaczając, że przez 500 lat dzwonnicy nie byli nikomu znani i podziękował wszystkim za pomoc w utworzeniu tego niezwykłego spisu.

Na zakończenie, ks. Paweł Rybski dodał, że katedra wiele zawdzięcza śp. ks. Zdzisławowi Sochackiemu i poprosił, by pamiętać o nim w modlitwie.