STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KOLEJARZE PO RAZ XXI W ŁAGIEWNICKIM SANKTUARIUM

Kolejarze po raz XXI w łagiewnickim Sanktuarium

W sobotę, 9 września, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybyła XXI Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. W tym roku towarzyszyło jej hasło „Wierzę w Kościół Chrystusowy".
Zebranych w Bazylice Bożego Miłosierdzia przywitał ks. Zbigniew Bielas. Rektor łagiewnickiego Sanktuarium powiedział: – Łagiewniki to miejsce szczególne. Przybywają tu pielgrzymi z całego świata. I także brać kolejarska obrała sobie naszą Bazylikę na miejsce dorocznej modlitwy i przez całe lata jest temu wierna, za co dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Ks. Bielas przypomniał słowa, jakie 21 lat temu w Łagiewnikach wypowiedział św. Jan Paweł II: „…Przychodzimy dziś tutaj, do łagiewnickiego sanktuarium, aby na nowo odkrywać w Chrystusie oblicze Ojca, który jest “Ojcem miłosierdzia oraz Bogiem wszelkiej pociechy”. Pragniemy oczyma duszy wpatrywać się w oczy miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć odbicie własnego życia oraz światło łaski, którą już po wielekroć otrzymaliśmy i którą Bóg zachowuje dla nas na każdy dzień i na dzień ostateczny”. – Dziś na zakończenie Mszy świętej w tym szczególnym miejscu – patrząc w oczy Jezusa Miłosiernego – zawierzymy świat, brać kolejarską, każdego i każdą z nas Bożemu Miłosierdziu. A potem z sercem wypełnionym nadzieją, powrócimy do naszych domów i miejsc pracy – mówił.

W homilii ks. bp Robert Chrząszcz podkreślił, że Sanktuarium Bożego Miłosierdzia to miejsce szczególne. – Gromadzimy się w tym miejscu nie tylko ze względu na jego walory estetyczne, ale ze względu na jego piękno duchowe. Razem wpatrujemy się w obraz Jezusa Miłosiernego i chcemy dziękować Mu za łaskę Jego miłosierdzia, które ma dla nas, dla naszych najbliższych i dla całego świata. Ono jest bardzo ważne dla nas. To istotne, abyśmy mieli tego świadomość. Byśmy po raz kolejny mogli doświadczyć Bożego Miłosierdzia, tej szczególnej Bożej obecności w naszym życiu – powiedział.

Jak podkreślił biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, pielgrzymka kolejarzy jest dziękczynieniem. – Ale dziękując ośmielamy się prosić o łaski na kolejne dni naszego życia i pracy. Szczególnie o to prosimy dziś dla całej braci kolejarskiej. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie błogosławi wam w waszych obowiązkach i chroni od niebezpieczeństw. Niech obdarza was łaską silnej i niezachwianej wiary. Dziękuję wam za waszą obecność i za tą pielgrzymkę, na którą się zjeżdżacie z całej Polski. To ważne świadectwo wiary i za tę wiarę wam dziękuję – powiedział bp Chrząszcz.

Msza święta była centralnym punktem pielgrzymki. Poprzedziła ją droga krzyżowa i konferencja „Chrystus w Kościele drogą, prawdą i życiem”.

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium
ZOBACZ TAKŻE