STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / NIE BÓJCIE SIĘ PŁYNĄĆ POD PRĄD!

Nie bójcie się płynąć pod prąd!

Trwa pierwszy turnus rekolekcji krakowskiego Ruchu Światło-Życie. We wtorek wspólnoty dziecięce, młodzieżowe i rodziny miały okazję porozmawiać oraz pomodlić się z bp. Robertem Chrząszczem oraz ks. Ryszardem Gackiem, moderatorem diecezjalnym Ruchu.Krakowski biskup pomocniczy odpowiadał na liczne pytania. Podzielił się historią swojego powołania i doświadczeniem misyjnej pracy w Brazylii. Mówił o wyzwaniach, z jakimi mierzy się tamtejszy Kościół, trudnym życiu w fawelach, ulubionych potrawach, budowaniu świątyni i o wyjątkowej inicjatywie, która gromadziła ludzi na wspólnotowej modlitwie podczas karnawału w Rio.

– Wiarę trzeba codziennie odbudowywać w sobie. Wiara zakłada możliwość wątpienia, to nadzieja, że mam rację – przekonywał młodych, powołując się na jeden ze swoich ulubionych fragmentów z Pisma Świętego, w którym św. Piotr wyszedł z łodzi do kroczącego po jeziorze Jezusa. – Ważne, żeby mieć relacje z Panem Bogiem i nieustannie patrzeć na Niego. Wtedy nic, co nas spotyka, nie jest aż tak straszne. W waszym wieku przytrafiają się różne burze i katastrofy – depresja, samotność, rozwód rodziców, poczucie niekochania. W takich sytuacjach warto pomyśleć na kogo patrzeć i jak Piotr zawołać: „Panie ratuj!” – zaznaczył.

Biskup zauważył, że współczesny świat potrzebuje mocnego świadectwa. – Niech spotkanie Boga będzie widoczne w waszym życiu! Dajcie prawdziwe świadectwo o Kościele. Dziękuję wam za wasze “tak”, za to, że odpowiedzieliście na zaproszenie i przyjechaliście w wolnym czasie na rekolekcje. To działanie Bożego Ducha – podkreślił. – Nie bójcie się płynąć pod prąd i nie poddawajcie się złemu prądowi – zachęcał.

Każdy uczestnik dostał w prezencie obrazek z wizerunkiem Matki Bożej Kalwaryjskiej. Na jego drugiej stronie biskup zamieścił swój herb z napisem: „Christo portas aperite”. – „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Tak w roku 1978, rozpoczynając swój pontyfikat, wołał św. Jan Paweł II. Czas rekolekcji to otwarcie tych drzwi. Nie bójcie się otworzyć serc na Boży głos – wskazał.

Ania, Staszek i Agnieszka przyznają, że na rekolekcjach są bliżej Boga, a świetna diakonia i współuczestnicy pomagają im stawać się lepszymi. – Modlitwa w Kościele o dowolnej porze jest dużym atutem, a adoracje otwierają nas na Chrystusa, którego przyjęliśmy jako naszego osobistego Pana i Zbawiciela – dodają. Oli i Kamili najbardziej podobają się spotkania w grupach, a Krzysiek cieszy się, że w czasie wolnym może pograć w piłkę z księdzem i nowymi kolegami. – Jest super! W przyszłe wakacje też pojadę – mówi.

W tym roku w rekolekcjach Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej weźmie udział 1300 osób. Wszystkim zainteresowanych charyzmatem oazy zapraszamy na stronę internetową i do włączenia się w roczną formację  w grupach parafialnych.

Spotkanie bp. Roberta Chrząszcza ze wspólnotami oazowymi 04.07.2023 r.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE