STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „NIE BÓJCIE SIĘ!”. PREMIERA HYMNU NA 100-LECIE URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

„Nie bójcie się!”. Premiera hymnu na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II

Zespół Katolickich Szkół w Skawinie im. Jana Pawła II, włączając się w obchody 100-lecia urodzin swojego świętego Patrona, nagrał nowy hymn „Nie lękajcie się”.
Autorką słów, które zawierają najważniejsze myśli Papieża Polaka wypowiedziane do młodych, jest Agnieszka Beszłej. Muzykę skomponował Michał Niemiec, a wykonawcami są uczniowie i nauczyciele placówki. – Hymn niesie przesłanie dotyczące obrony życia (nasi uczniowie ochoczo podejmują dzieło duchowej adopcji), podkreśla przywiązanie do Ojczyzny, a także zwraca uwagę na czystość i miłość – zaznacza dyrektor Elżbieta Drążek.

– Przygotowując się do 100-lecia urodzin Karola Wojtyły cała społeczność szkoły i poszczególne klasy pod opieką wychowawców realizowały autorski projekt dydaktyczno-wychowawczy „Totus Tuus”. Dzisiejsze święto, które uczcimy uroczystą Eucharystią, jest również okazją do poświęcenia nowego sztandaru, premiery hymnu szkoły oraz rozstrzygnięcia konkursu na elementy stroju galowego – chustę i krawat – nawiązujące do nauczania Jana Pawła II – kontynuuje dyrektorka i dodaje, że szkoła nie tylko charakteryzuje się wysokim poziomem nauczania, ale również kształtuje postawę przywiązania do Kościoła i Ojczyzny i dba o wszechstronny rozwój uczniów.

– Pomyślałam, że nasz Patron był genialnym aktorem i poetą. Szeroko zakrojona działalność teatralna szkoły jest okazją do głębszego poznania Jana Pawła II, zbliżenia się do niego i artystycznej ekspresji – podkreśla Elżbieta Drążek.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE