STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / POGRZEB DZIECI MARTWO URODZONYCH W KRAKOWIE

Pogrzeb dzieci martwo urodzonych w Krakowie

W najbliższy wtorek, na Cmentarzu Podgórki Tynieckie w Krakowie, odbędzie się pogrzeb dzieci martwo urodzonych w krakowskich szpitalach nieodebranych przez rodziny do indywidualnego pochówku.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się we wtorek, 14 marca, na Cmentarzu Podgórki Tynieckie w Krakowie. Liturgię pogrzebu rozpocznie Msza święta sprawowana o godz. 9.00 w kaplicy cmentarnej przez ks. dr. Janusza Kościelniaka, duszpasterza rodzin dzieci utraconych Archidiecezji Krakowskiej, po której nastąpią obrzędy ostatniego pożegnania zmarłych dzieci i złożenie trumny do grobu.

Przypominamy, że w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach jest odprawiana Msza święta w intencji pogrążonych w żałobie rodziców i rodziny. Po Mszy świętej prowadzona jest adoracja, która kończy się indywidualnym błogosławieństwem rodzin Najświętszym Sakramentem.