STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / W TRAKCIE BUDOWY… DRUGI TURNUS REKOLEKCJI OAZOWYCH

W trakcie budowy… Drugi turnus rekolekcji oazowych

Przed uczestnikami rekolekcji Ruchu Światło-Życie jeszcze osiem dni budowania relacji, modlitwy i zabawy. O tym, co przeżyli do tej pory, opowiedzieli bp. Robertowi Chrząszczowi podczas wczorajszego spotkania.
Osiem wspólnot w szóstym dniu swoich rekolekcji miało okazję porozmawiać i pomodlić się z bp. Robertem Chrząszczem oraz ks. Ryszardem Gackiem, moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie.

Biskup odpowiadał na pytania o powołanie, posługę w Brazylii czy o to, jak odkrywać i podążać za wolą Bożą. – Gdy Pan Bóg daje nam jakieś zadanie, to wspiera nas w tym. Jak będziesz czuć, że On cię do czegoś powołuje, chce, byś coś zrobił i czujesz, że to Boża sprawa, ale boisz się, uważasz, że nie dasz rady – nie przejmuj się, On ci w tym pomoże! Jest takie piękne powiedzenie wśród Brazylijczyków: „Pan Bóg nie wybiera przygotowanych, ale pomaga przygotować wybranych” – mówił bp Chrząszcz.

Również uczestnicy dzielili się, czym zajmują się na rekolekcjach, co zabawnego ich spotkało oraz jaki moment oazy był dla nich ważny. Dzieci, młodzież, jak i rodziny zgodnie przyznały, że szczególną i dotykającą chwilą jest adoracja Najświętszego Sakramentu. – To niesamowite i bardzo radosne, że wszyscy mówili o tym samym doświadczeniu. To pokazuje, że w tych młodych ludziach jest pragnienie relacji z Panem Bogiem. To piękne świadectwo, że to osobowe spotkanie z Chrystusem ich dotyka, przemienia – przyznaje bp Chrząszcz. – Rekolekcje to właśnie czas na odkrywanie i pogłębianie relacji z Jezusem. Mam nadzieję, że kiedy wrócą do swoich parafii, będzie im łatwiej doświadczyć Jego obecności w ich życiu – dodaje biskup.

Ks. Ryszard Gacek wspomniał o ciszy i dawaniu przestrzeni do spotkania z Panem Jezusem. – Nie jest tak, że dzieci czy młodzież boją się ciszy. Trzeba im stworzyć przestrzeń do ciszy podczas adoracji, trzeba ich do tego przygotować i poprowadzić – wskazuje moderator. – Jeśli młodzi mówią o tym, że adoracja dużo im daje, to znaczy, że oni przyjechali z pragnieniem spotkania się z Bogiem. W codzienności relacja z Nim bywa zagłuszana albo coś odciąga ich od niej, dlatego na rekolekcjach chcą ją zbudować, odnowić. Potrzeba nam dawać przestrzeń do spotkania z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie jak najczęściej – przyznaje ks. Gacek.

Od lat u Matki Bożej Kalwaryjskiej młodzi dziękują za rekolekcje wakacyjne i proszą o łaski na nowy rok formacyjny. Już teraz zapraszamy wszystkich oazowiczów oraz członków innych wspólnot formacyjnych, którzy przeżywali rekolekcje w wakacje, na #rekodziękczynienie w Kalwarii Zebrzydowskiej 26 sierpnia. Tradycyjnie rozpocznie je uroczysta Eucharystia o godz. 10.

Spotkanie bp. Roberta Chrząszcza ze wspólnotami oazowymi 20.07.2023 r.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE