STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WIECZORNA MSZA ŚW. W SANKTUARIUM ŚW. JANA PAWŁA II

Wieczorna Msza św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II

- Wychodząc naprzeciw potrzebom wiernych przybywających do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie z różnych stron miasta, naszej archidiecezji, Polski i świata, pragniemy poinformować, że od października 2020 r. będziemy sprawować dodatkową niedzielną Mszę św. o godz. 20.00 - informuje Sanktuarium.

Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach otwarte jest w każdą niedzielę w godzinach od 7.30 do 21.00, a w dni powszednie tygodnia – od 7.30 do 19.00.

W godzinach otwarcia Sanktuarium zachęcamy do modlitwy w ciszy adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w dolnym kościele.

Dbając o życie w łasce uświęcającej, w Kaplicy Pojednania naprzeciw Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa, można skorzystać ze spowiedzi świętej:

– w niedzielę od 7.30 do 13.00, od 16.30 do 18.00 oraz od 19.30 do 20.30,

– w dni powszednie od 7.30 do 9.00, od 9.30 do 13.00 oraz od 15.15 do 18.00.

W każdą niedzielę zapraszamy na Eucharystię o godz. 8.00, 9.30, 11.00 (rodziny z dziećmi), 12.30, 17.00, 20.00 a w dni powszednie o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00.

Po każdej Mszy św. w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 12.15 odbywa się Nabożeństwo ku czci świętego Jana Pawła II, podczas którego modlimy się w intencjach, które pielgrzymi codziennie składają w kaplicy relikwii krwi św. Jana Pawła II w dolnym kościele. Natomiast w każdą niedzielę Msza święta o godz. 12.30 sprawowana jest w intencji wszystkich Budowniczych, Ofiarodawców i Dobroczyńców Sanktuarium i Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

W dni powszednie zachęcamy do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w soboty Różańcem po Mszy świętej o godz.17.00.

Każdego 16 dnia miesiąca zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Getsemani, podczas którego powierzamy Bogu przez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II intencje składane w naszym Sanktuarium, ucząc się prawdziwej modlitwy prośby: Boże, nie moja wola, ale Twoja niech się stanie. Modlitwę rozpoczynamy  Mszą świętą o godz. 17.00 w górnym kościele. W tym dniu o godz. 21.37 z wieży widokowej błogosławimy Najświętszym Sakramentem nasze miasto, archidiecezję, Polskę, cały świat.

W każdy pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Pierwsze Piątki Małżonków. O godz. 19.00 Msza św. w górnym kościele, a po niej nabożeństwo, w czasie którego modlimy się w intencjach złożonych przez małżonków oraz za małżeństwa przeżywające trudności. Na zakończenie udzielane jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Każdego 28 dnia miesiąca na godz. 17.00 zapraszamy do Sanktuarium czcicieli Św. Szarbela. Podczas Eucharystii i nabożeństwa polecamy Bogu przez Świętego Mnicha z Libanu intencje, które wierni przynoszą tego dnia na modlitwę.