STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / XIII ELIMINACJE DIECEZJALNE MISTRZOSTW POLSKI LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA O PUCHAR KNC W PIŁCE NOŻNEJ 2018/2019

XIII Eliminacje Diecezjalne Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar KNC w Piłce Nożnej 2018/2019

Informujemy, że do 31 października 2018 r. przyjmowane są zgłoszenia do eliminacji dekanalnych, przygotowujących do XIII Eliminacji Diecezjalnych Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar KNC w Piłce Nożnej 2018/2019, pod Patronatem Metropolity Krakowskiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Finał ogólnopolski: 1-2 maja 2019 r. (Skierniewice/Sochaczew)
Finał diecezjalny: marzec 2019 r.
Eliminacje w rejonach: do 28 lutego 2019 r.
Eliminacje w dekanatach: do 31 grudnia 2018 r.

Zgłoszenia do eliminacji dekanalnych przyjmowane są do dnia 31 października 2018 r.

Koordynatorzy diecezjalni:

Ks. Jarosław Chlebda – jachleb@wp.pl, tel. +48 608 626 298
Ks. Ryszard Kilanowicz – rysiekkilanowicz@gmail.com, tel. +48 880 708 839

Koordynatorzy w rejonach:

Koordynatorzy rejonowi mistrzostw są odpowiedzialni za organizację turnieju na poziomie poszczególnych rejonów:

Rejon I – Dekanaty: Kraków-Centrum, Kraków-Kazimierz, Kraków-Salwator, Kraków-Bronowice, Kraków-Krowodrza, Kraków-Prądnik, Bolechowice, Czernichów, Krzeszowice
Rejon II – Dekanaty: Kraków-Podgórze, Kraków-Prokocim, Kraków-Bieńczyce, Kraków-Mogiła, Wawrzeńczyce
Rejon III – Kraków-Borek Fałęcki, Mogilany, Niegowić, Niepołomice, Skawina, Wieliczka Wschód, Wieliczka Zachód
Rejon IV – Dekanaty: Babice, Chrzanów, Libiąż, Trzebinia
Rejon V – Dekanaty: Kalwaria, Wadowice Południe, Wadowice Północ, Zator
Rejon VI – Dekanaty: Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Jordanów, Sułkowice
Rejon VII – Dekanaty: Myślenice, Dobczyce, Mszana Dolna, Pcim
Rejon VIII – Dekanaty: Białka Tatrzańska, Biały Dunajec, Czarny Dunajec, Jabłonka, Niedzica, Nowy Targ, Rabka, Zakopane

Koordynatorzy w dekanatach:

Dane teleadresowe koordynatorów dekanalnych, do których należy przesyłać zgłoszenia do etapu dekanalnego zostały przesłane do wszystkich parafii za pośrednictwem poczty kurialnej!

Zasady zgłaszania drużyn do eliminacji dekanalnych:

1. Zgłoszenia prosimy przekazywać na specjalnym formularzu do koordynatorów dekanalnych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 października 2018r. Zgłoszenia, które nadejdą po terminie nie zostaną przyjęte. W turnieju mogą brać udział wyłącznie drużny zgłoszone w wyżej podany sposób.
  2. Koordynatorzy Dekanalni poinformują zgłoszone parafie o czasie i miejscu rozgrywek etapu dekanalnego. Zorganizują rozgrywki i prześlą wyniki do koordynatorów rejonowych do 31 grudnia b.r.
  3. Zwycięzcy etapu dekanalnego z każdej kategorii wiekowej zagrają w finale rejonowym.
  4. Jeżeli z danego dekanatu zostanie zgłoszona tylko jedna drużyna w danej kategorii wiekowej to przechodzi do etapu rejonowego na zasadzie „dzikiej karty”.
  5. Zwycięzcy etapu rejonowego z każdej kategorii zagrają w finale diecezjalnym.
  6. Zwycięzcy finału diecezjalnego zagrają w finale ogólnopolskim.
  7. W czasie rozgrywek zawodnik zobowiązany jest do posiadania legitymacji szkolnej (lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość).
  8. W grze bierze udział czterech zawodników i bramkarz (w kategorii „Ministranci” – pięciu i bramkarz)
  9. Czas gry 2 x 10 minut ze zmianą stron (organizator może zmienić czas trwania meczów)
  10. Można zgłosić po jednej drużynie z parafii w każdej kategorii wiekowej.

Kategorie*:

Ministrant (roczniki 2007-2011)
Lektor młodszy (roczniki 2003-2006)
Lektor starszy (roczniki 1998-2002)

* Kategorie wiekowe według wskazań organizatorów etapu ogólnopolskiego

1. Szczegółowy regulamin etapu dekanalnego wraz z innymi koniecznymi informacjami znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej.
  2. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatorów.
  3. Przesłane zgłoszenie udziału w rozgrywkach potwierdza akceptację powyższych zasad.

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Krakowskiej