STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / XVIII MISTRZOSTWA POLSKI LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ O PUCHAR KNC

XVIII Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej o Puchar KnC

W finale ogólnopolskim XVIII Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej o Puchar KnC, który został rozegrany w dniach 26 - 27 czerwca b.r. w Gnieźnie, Archidiecezję Krakowską reprezentowało dziesięć drużyn.
W rozgrywkach wzięli udział nasi mistrzowie diecezjalni w poszczególnych kategoriach oraz wicemistrzowie i drużyny z trzecich miejsc. Dziesiątą drużyną byli obrońcy mistrzowskiego tytułu w kategorii lektor młodszy z ubiegłego roku. Uzyskane w Gnieźnie wyniki są jednymi z najlepszych w historii udziału naszych drużyn w finale ogólnopolskim. Gratulujemy!

Wyniki drużyn reprezentujących naszą Archidiecezję:

  1. Lektorzy z Parafii św. Joachima w Skawinkach zajęli 1 miejsce w kategorii lektor młodszy (roczniki 2007-2010). Tym samym obronili tytuł mistrzów tej kategorii z ubiegłego roku i mają zagwarantowany udział w finale ogólnopolskim kolejnej edycji turnieju.
  2. Lektorzy z Parafii Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim zajęli 3 miejsce w kategorii lektor starszy (roczniki 2002-2006).
  3. Ministranci z Parafii Wszystkich Świętych w Zakliczynie w kategorii ministrant (roczniki 2011-2014) oraz lektorzy z Parafii MB Wspomożenia Wiernych w Skawie i Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzeźnicy w kategorii lektor starszy, doszli do rozgrywek fazy pucharowej odpadając w 1/4 finału.
  4. Ministranci z Parafii Wszystkich Świętych w Zakliczynie i Parafii Ducha Świętego w Podstolicach, a także z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Spytkowicach k. Chabówki w kategorii ministrant oraz lektorzy Parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika we Frydmanie i Parafii MB Ostrobramskiej w Krakowie – Wieczystej w kategorii lektor młodszy, doszli do rozgrywek fazy pucharowej odpadając w 1/8 finału.
  5. Lektorzy z Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Żarkach zakończyli rozgrywki w fazie grupowej kategorii lektor młodszy.

Warto przypomnieć dużą skalę rozgrywek w naszej Archidiecezji. W tegorocznej edycji eliminacji diecezjalnych wzięły udział 203 parafie. Na boiskach zagrało 2680 ministrantów i lektorów. W październiku wystartują w dekanatach zapisy do kolejnej edycji rozgrywek. Już dzisiaj zapraszamy do udziału. Króluj nam Chryste!

Więcej informacji na temat wyników tutaj.

Ks. Artur Czepiel i ks. Jarosław Chlebda | koordynatorzy diecezjalni turnieju
zdj. R. Woźniak

Galeria

ZOBACZ TAKŻE