STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZŁAP BOGA W WAKACJE! PROPOZYCJE BOŻEGO SPĘDZENIA WOLNEGO CZASU DLA MŁODYCH

Złap Boga w wakacje! Propozycje Bożego spędzenia wolnego czasu dla młodych

Wakacje są czasem odpoczynku od szkolnych i akademickich obowiązków. Co zrobić, aby podczas ciepłych letnich miesięcy nie zaniedbać relacji z Panem Bogiem? Na to nurtujące pytanie konkretną odpowiedź znaleźli jezuici, franciszkanie i karmelici.
 

Krzysztof Jeleń SJ zachęca do wzięcia udziału w Ignacjańskich Dniach Młodzieży, które potrwają od 28 lipca do 1 sierpnia w Starej Wsi koło Brzozowa. Wydarzenie zaadresowano do gimnazjalistów i licealistów z całej Polski i jest ostatnim elementem rocznej formacji w Jezuickim Duszpasterstwie Młodzieżowym „Magis”, poprzedzonym 10-dniowymi rekolekcjami.

– Ignacjańskie Dni Młodzieży powstały 15 lat temu jako zwieńczenie rekolekcji. Przez 4 dni można bliżej poznać Pana Boga, cieszyć się owocami i doświadczeniem rekolekcji, a także rozwijać swoje zainteresowania i hobby. To również propozycja warsztatowa – w tym roku oferujemy 30 warsztatów – kulinarnych, gastronomicznych, barmańskich, sportowych, tanecznych, modlitewnych, łuczniczych, rycerskich. To czas, by zaprezentować swoje możliwości.

W tym roku hasłem przewodnim jest fraza „Tak niewiele trzeba”, nawiązująca do postawy Ewangelicznej Marii.

– Chcemy pokazać, że niewiele trzeba, by żyć dobrze. Pierwszego dnia czeka na nas występ ludowego zespołu, drugiego – nabożeństwo modlitewne, przygotowywane przez jedno z duszpasterstw, trzeciego – konkurs filmowy, w którym młodzi mogą zaprezentować swoje talenty aktorskie, reżyserskie i operatorskie. Ostatniego dnia wystąpi zespół Exodus. Wydarzenie zakończy Msza święta.

Brat Łukasz Gora OFMConv i brat Marcin Buntow OFMConv zapraszają na wakacje z franciszkanami: studenckie wędrowanie po Tatrach, Młodzieżowe Rekolekcje Rycerstwa Niepokalanej, a także ciekawą inicjatywę Come&See, która pozwala na poznanie życia zakonnego i franciszkańskiej duchowości. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie franciszek.pl

Leszek Stańczewski OCD, przeor karmelitów bosych w Czernej, zachęca do udziału w Karmelitańskich Dniach Młodych (25 – 28 lipca), przebiegających pod hasłem „Odnowić Miłość”.

– Chcemy pokazać, na czym polega miłość według św. Teresy. To nie tylko uczucie, emocje, ale również odpowiedzialność, wyrzeczenie, ofiara. Symbolem KDM będzie ziarno. W czwartek będziemy je siać, w piątek patrzeć, jak obumiera dla egoizmu i pychy. W sobotę zaobserwujemy jego wzrost, a w niedzielę zbierzemy owoce zasiewu miłości.

Poza czasem spędzonym na modlitwie, medytacji i adoracji, będzie możliwość uczestniczenia w licznych warsztatach – powołaniowym, pustelniczym, pszczelarskim, misyjnym. Gościem specjalnym wydarzenia jest Grzegorz Polakiewicz, wędrowny ewangelizator i rekolekcjonista.

 

Joanna Folfasińska | Archidiecezja Krakowska

ZOBACZ TAKŻE