STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŻYCZENIA ABP. MARKA JĘDRASZEWSKIEGO NA NOWY ROK AKADEMICKI 2022/2023

Życzenia abp. Marka Jędraszewskiego na nowy rok akademicki 2022/2023

– Wiadomo, że czas życia studenckiego to także odkrywanie świata! Życzę wam tego z całego serca! Niech towarzyszy wam wspaniały patronat św. Jana z Kęt, profesora i wykładowcy, a także błogosławieństwo św. Jana Pawła II Wielkiego – mówi do studentów rozpoczynających nowy rok akademicki abp Marek Jędraszewski.–  Moi drodzy, tradycyjnie, z początkiem października, rozpoczyna się kolejny rok akademicki. W związku z tym pragnę wam życzyć z całego serca, aby ten czas był dla was udany pod kątem pogłębiania wiedzy, zdobywania zawodu i przygotowywania się do nowych ról, jakie już niedługo będziecie w pełni samodzielnie i odpowiedzialnie odgrywali – powiedział metropolita i podkreślił, że od stopnia wykształcenia i mądrego używania zdobytej wiedzy w codziennej rzeczywistości będzie zależał los Ojczyzny. – To wielkie zadanie i odpowiedzialność! – dodał.

– Wiadomo, że czas życia studenckiego to także odkrywanie świata! Życzę wam tego z całego serca! Niech towarzyszy wam wspaniały patronat św. Jana z Kęt, profesora i wykładowcy, a także błogosławieństwo św. Jana Pawła II Wielkiego – wskazał.

– Nauczycielom akademickim życzę, aby przekazując swoją wielką wiedzę studentom, przeżywali satysfakcję z tego, że w ich życiu ma miejsce wspaniała relacja mistrz-uczeń (…) Szczęść Boże na cały nowy rok akademicki! – zakończył.

https://open.spotify.com/episode/4E78ozxBLoG4GO2NFJjDy1?si=8mgGLgwCQiWixZs6oYT6cg&utm_source=copy-link

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

 

 

ZOBACZ TAKŻE