STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 43. PIESZA PIELGRZYMKA KRAKOWSKA „WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”. WSPÓLNOTA VII – CHRZANÓW – LIBIĄŻ – SPYTKOWICE – ZATOR – TRZEBINIA

43. Piesza Pielgrzymka Krakowska „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Wspólnota VII – Chrzanów – Libiąż – Spytkowice – Zator – Trzebinia

Krok po kroku zbliża się wyjątkowy czas, w którym odbywa się Piesza Pielgrzymka Krakowska. W tym roku wyruszy już po raz 43., a rozpocznie się tradycyjnie 6 sierpnia w Katedrze na Wawelu.Na pielgrzymkę można zapisywać się stacjonarnie oraz w formie online. Pielgrzymom, którzy w tym roku wyruszą w drogę do Matki Bożej Częstochowskiej, będzie towarzyszyło hasło „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Przez 6 dni pielgrzymowania pokonają wiele kilometrów, by oddać hołd Matce Bożej Częstochowskiej i 11 sierpnia pomodlić się przed Jej Cudownym Obliczem.

Pielgrzymi będą pokonywali odcinki w VIII wspólnotach, które wyruszą z różnych części naszej Archidiecezji. Dziś prezentujemy VII Wspólnotę, w której przewodnikiem jest ks. Szymon Bryniarski.

Wspólnota VII – Chrzanów – Libiąż – Spytkowice – Zator – Trzebinia

Wspólnota składa się z różnych osób, zarówno młodych, jak i starszych, które łączy wspólna wiara i pragnienie oddania hołdu Matce Bożej. W trakcie pielgrzymki pokonujemy pieszo około 120 kilometrową trasę, która prowadzi przez malownicze tereny i miejscowości. Wspólnota VII pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z Chrzanowa jest zorganizowana i dyscyplinowana. Na czele grupy niesiony jest krzyż, symbolizujący wiarę i drogę do Boga. Podczas pielgrzymki odmawiane są modlitwy, śpiewane pieśni religijne, a także odbywają się spotkania z duchownymi i świadectwa wiary. Nie brakuje również pogodnych wieczorków i wspólnych zabaw. Wspólnota pielgrzymkowa jest również społecznością, która wzajemnie się wspiera i pomaga. Pielgrzymi dzielą się swoimi doświadczeniami, modlą się za siebie nawzajem i tworzą silne więzi. Pielgrzymka na Jasną Górę jest dla nich nie tylko okazją do oddania czci Matce Bożej, ale także do umocnienia wiary i pogłębienia relacji z Bogiem.

W tym roku z grupą Chrzanowską na Jasną Górę pójdzie dwóch kapłanów: ks. Damian Drzyżdżyk, wikariusz parafii MB Różańcowej oraz ks. Paweł Gędźba, wikariusz parafii św. Mikołaja. Z grupą Libiąską wędrować będzie trzech kapłanów a są to: ks. Karol Kolczak, ks. Andrzej Fyda – wikariusze parafii św. Barbary oraz ks. Adam Janowiak, wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmku. Grupę Spytkowice-Zator poprowadzi ks. Kamil Szydłowski, wikariusz parafii Spytkowice i ks. Mateusz Mroszczak, wikariusz parafii św. Wojciecha i Matki Bożej Bolesnej w Modlnicy. Ostatnią grupę z Trzebini poprowadzi ks. Przemysław Szumiec z parafii Piotra i Pawła z Trzebini.

Grupa 1, Chrzanów
Grupa chrzanowska jest pierwszą grupą Wspólnoty VII. Pielgrzymujemy jako „żółta” grupa z pielgrzymką krakowską i w przeciwieństwie do krakowskiego, 6-dniowego marszu idziemy 5 dni. Naszymi patronami są MB Różańcowa i św. Mikołaj – patroni dwóch największych chrzanowskich parafii. W naszej grupie znaleźć można zarówno malutkie dzieci, jak i osoby po 70 roku życia – jesteśmy energiczną, zgraną, dobrze zorganizowaną i ambitną grupą, w której co roku oprócz stałych bywalców, pojawia się mnóstwo nowych osób, które najczęściej pielgrzymują z nami już co rok.

Grupa 2, Libiąż
Grupa rozrasta się z roku na rok, pielgrzymuje w niej coraz więcej osób. Pielgrzymi idą ze śpiewem na ustach, w czerwonych koszulkach, niosąc w sercach pamięć o wyjątkowej muzycznej, świętej pamięci Helence Kmieć.

Grupa 3, Spytkowice-Zator
Pielgrzymujemy jako „zielona” grupa z pielgrzymką krakowską i jako jedyna grupa ze Wspólnoty VII idziemy 6 dni. Jesteśmy zgranym zespołem, w którym panuje braterska atmosfera. Często powtarzamy: „Bo jak nie MY to kto???”.

Grupa 4, Trzebinia
Grupa rozpoczęła pielgrzymowanie w 2014 roku. Co roku na Jasną Górę wyrusza około 100 osób, dzięki czemu w trakcie naszej drogi każdy może się dobrze poznać i nikt nie jest dla siebie obcy. Na pielgrzymim szlaku można nas rozpoznać dzięki charakterystycznym niebieskim plecakom i chustom nawiązującym kolorem do herbu naszego miasta. Naszym przewodnikiem jest ks. Michał Korbel. Wśród nas zawsze jest pełno radości i uśmiechu, a to zasługa tego, że sporą liczbę pielgrzymów stanowią ludzie młodzi.

Zapisać można się przez stronę internetową

Zapisy stacjonarne w domu katechetycznym przy parafii MB Różańcowej ul. Janusza Kusocińskiego 4 w dniach:  30.07.2023 – od 8 do 19.30, 31.07-05.08.2023 – od 16.30 do 19.00, 0.6.08.2023 – od 8.00 do 19.30

IMG_1919

Zachęcamy do obejrzenia materiałów Archidiecezji Krakowskiej z 40. 41. i 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej.

ZOBACZ TAKŻE