STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 43. PIESZA PIELGRZYMKA KRAKOWSKA „WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”. WSPÓLNOTA VIII – SUSKA

43. Piesza Pielgrzymka Krakowska „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Wspólnota VIII – Suska

Krok po kroku zbliża się wyjątkowy czas, w którym odbywa się Piesza Pielgrzymka Krakowska. W tym roku wyruszy już po raz 43., a rozpocznie się tradycyjnie 6 sierpnia w Katedrze na Wawelu.Na pielgrzymkę można zapisywać się stacjonarnie oraz w formie online. Pielgrzymom, którzy w tym roku wyruszą w drogę do Matki Bożej Częstochowskiej, będzie towarzyszyło hasło „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Przez 6 dni pielgrzymowania pokonają wiele kilometrów, by oddać hołd Matce Bożej Częstochowskiej i 11 sierpnia pomodlić się przed Jej Cudownym Obliczem.

Pielgrzymi będą pokonywali odcinki w VIII wspólnotach, które wyruszą z różnych części naszej Archidiecezji. Dziś prezentujemy VIII Wspólnotę, w której przewodnikiem jest ks. Sebastian Kozyra,

Wspólnota VIII – Suska

Wspólnota Suska pielgrzymuje na Jasną Górę od 15 lat pod hasłem „Z Jasnej Górki na Jasną Górę” i gromadzi pielgrzymów z dekanatów Sucha Beskidzka oraz Maków Podhalański, a od niedawna – także z Zawoi. Pielgrzymi rozpoczynają wędrówkę już 4 sierpnia w Sanktuarium w Ślemieniu na Jasnej Górce. Wspólnota składa się z mniejszych podgrup, które pod opieką animatorów rozważają tematykę corocznego pielgrzymowania. Wspólnota należy do rozśpiewanych, ponieważ gromadzi uzdolnione grupy muzyczne. Wspólnotę charakteryzują częste Adoracje Najświętszego Sakramentu przygotowywane przez młodzież. Wspólnotę tworzą rodziny, młodzież, a także starsze osoby. Przed dotarciem na Jasną Górę do pielgrzymów dołączają osoby, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w pielgrzymce, by w atmosferze wspólnoty pokonać ostatnie kilometry na Jasną Górę.

Zapisy stacjonarne będą przy parafii w Suchej Beskidzkiej w następujących dniach:

31 lipca od 11.00 – 12.00 oraz od 16.00 – 17.00
1 sierpnia od 11.00 – 12.00 oraz od 16.00 – 17.00
2 sierpnia od 11.00 – 12.00 oraz od 16.00 – 17.00
3 sierpnia od 11.00 – 12.00 oraz od 16.00 – 17.00

Można zapisać się także online klikając w ten link

Strona internetowa

Facebook

IMG_1919

Zachęcamy do obejrzenia materiałów Archidiecezji Krakowskiej z 40. 41. i 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej.

ZOBACZ TAKŻE