STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BP JAN ZAJĄC PODCZAS LITURGII STACYJNEJ: IDŹMY DROGAMI WIELKOPOSTNEGO NAWRÓCENIA NA SPOTKANIE ZE ZMARTWYCHWSTAŁYM

Bp Jan Zając podczas liturgii stacyjnej: Idźmy drogami wielkopostnego nawrócenia na spotkanie ze Zmartwychwstałym

- Rozglądajmy się wokół siebie i zobaczmy tych, którym słowem i modlitwą możemy pomóc w dojściu do źródła miłości miłosiernej w czasie zbliżających się Świąt Wielkanocnych - mówił bp Jan Zając podczas liturgii stacyjnej w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie-Bieńczycach.

W homilii krakowski biskup pomocniczy powiedział, że to Matka Boża przyprowadziła pielgrzymów do Arki Pana, by wpatrując się w postać ukrzyżowanego Chrystusa odkryli plan miłości Bożej. – Oświeceni Bożym słowem jesteśmy wzywani do nawrócenia na naszych drogach życia i do przyjęcia Bożych darów – zaznaczył bp Jan Zając.

Przypomniał, że Józef Egipski jest figurą Jezusa, ponieważ podobnie jak On był umiłowanym synem ojca. Słuchając jego historii można dostrzec, że Bóg dopuszcza zło, ale potrafi wyprowadzić z niego jeszcze większe dobro i obdarzyć szczęściem. – Boskie działanie jak cudowne echo dociera do wszystkich, który z głęboką wiarą przyjmują plany Boskiej Opatrzności – zauważył. Stwierdził, że należy przyjąć wolę Boga, która wyprowadza z zawirowań, trudności życia i obdarza zbawieniem. Podkreślił, że trzeba być wdzięcznym za wielki skarb, którymi ludzie są obdarowywani podczas każdej spowiedzi. – Bóg bogaty w miłosierdzie przez misterium śmierci i zmartwychwstania Jezusa zanurzył nas w źródle miłosierdzia, którym jest Eucharystia. W niej uobecnia się męka i zmartwychwstanie Syna Bożego – naszego Zbawiciela – mówił.

Przyznał, że zło znajduje się w sercu człowieka i dzięki Jezusowi może szerzyć on wokół siebie pokój i miłość. – Na nas wszystkich: uczniach i uczennicach Chrystusa, spoczywa zadanie rozszerzania w świecie nadziei, dobroci i pokoju. Idźmy drogami wielkopostnego nawrócenia na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym. Rozglądajmy się wokół siebie i zobaczmy tych, którym słowem i modlitwą możemy pomóc w dojściu do źródła miłości miłosiernej w czasie zbliżających się Świąt Wielkanocnych – wskazał bp Jan Zając. Powiedział, że zbliżając się do ołtarza zebrani będą łączyć się z ofiarą Zbawiciela, by jeszcze raz odczuć serdeczne zapewnienie: „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem”. – Nabierajmy mocy Bożej, byśmy ufając Bożej Opatrzności, mogli się stawać apostołami Bożego miłosierdzia, którzy pójdą drogą wyznaczoną przez Boskiego Mistrza, ale będą też prowadzić innych do chwały zmartwychwstania – dodał.

15. Kościół Stacyjny - parafia MB Królowej Polski w Krakowie-Bieńczycach 01.03.2024 r.

Playlista Wielki Post tutaj.

Playlista Liturgia Stacyjna tutaj.