STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MĘSKIE UŚWIĘCENIE – PODSUMOWANIE SPOTKANIA

Męskie Uświęcenie – podsumowanie spotkania

W dniu 24 lipca po Mszy św. o godz. 18:30 odbyło się spotkanie otwarte WKU – Wakacyjnego Kursu Uświęcenia, którego gościem był Jacek Pulikowski.
 

Jacek Pulikowski – mąż, ojciec, wykładowca akademicki, świetny mówca. Człowiek z pasją. Specjalista w pokonywaniu kryzysów małżeńskich, budowaniu relacji rodzinnych czy postawy rodzicielskiej. Autor wielu książek.

Nasz gość w bardzo praktyczny sposób ukazał jak dbać o świętość. Świętość to życie w Bogu,który jest Miłością. Dlatego wzrost w świętości to coraz doskonalsza miłość w działaniu. Jako mężczyźni szukamy zadowolenia i szczęścia. Jednak szczęście jest możliwe jedynie w relacji. Relacja dotyczy osób i realizuje się w Miłości.

Nasze wezwanie do świętości dotyczy każdego człowieka – niezależnie od pochodzenia i wyznawanej wiary. Jednak realizuje się ono w prawdziwej relacji z Bogiem w Kościele. Każdy uczciwy wierzący poszukując Prawdy odnajdzie osobowego Boga. Wiara nie jest kwestią odczuć, emocji. Szczególnie my – mężczyźni potrzebujemy oprzeć swoją wiarę na odkryciu Prawdy i doświadczeniu Boga.
Potrzebujemy brać odpowiedzialność za siebie poprzez ćwiczenie woli. W podświadomość wkrada się nam duch hedonizmu, któego możemy pokonać ascezą. Świadome odmawianie sobie rzeczy dobrej pozwala nam ćwiczyć wolę, by w ten sposób uczyć się odrzucania zła w swoim życiu.

 

Andrzej Lewek | Mężczyźni Świętego Józefa w Krakowie

 

ZOBACZ TAKŻE