STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OTWÓRZCIE SIĘ NA DARY DUCHA ŚWIĘTEGO! BIERZMOWANIE W KOŚCIELE REKTORALNYM MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W JANKOWICACH.

Otwórzcie się na dary Ducha Świętego! Bierzmowanie w kościele rektoralnym Matki Bożej Fatimskiej w Jankowicach.

- Duch Święty może dokonać w ludzkich sercach i umysłach rzeczy niezwykłych. Trzeba tylko otworzyć się na Jego dary. - mówił metropolita krakowski Marek Jędraszewski podczas Mszy św. w kościele rektoralnym Matki Bożej Fatimskiej w Jankowicach, gdzie udzielił Sakramentu Bierzmowania.

Otwórzcie się na dary Ducha Świętego! Bierzmowanie w kościele rektoralnym Matki Bożej Fatimskiej w Jankowicach.

Arcybiskupa przywitał rektor, ks. Marek Pawlik i młodzież wraz z rodzicami. W homilii, metropolita nawiązał do pierwszej w dziejach Kościoła katechezy, którą wygłosił św. Piotr po Zesłaniu Ducha Świętego.
– Niewykształceni, prości rybacy, dzięki mocy Ducha Świętego mówili o Jezusie z mocą, odwagą i mądrością.

Dodał, że 2000 lat dziejów Kościoła potwierdzają słowa Jezusa: „Błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je.”
– Są to dzieje ludzi, którzy uwierzyli w głoszoną przez Kościół Ewangelię i chcą nią żyć, przestrzegając wszystkiego, co jest w niej zawarte.

Arcybiskup zaznaczył, że historia Kościoła składa się z odważnego świadectwa wiary tych, którzy na co dzień zmagają się, aby żyć Chrystusowymi przykazaniami miłości Boga i bliźniego. Przypomniał, że 38 lat temu, 12 maja 1981 roku, miał miejsce zamach na życie Jana Pawła II.
– Od pierwszych dni pontyfikatu, Jan Paweł II, następca św. Piotra, z całą mocą głosił światu prawdę o Chrystusie (…) Za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej, papież przeżył zamach, a potem na nowo, niezmordowanie głosił Ewangelię całemu światu.

Ojciec Święty, podobnie jak pierwszy papież, wołał, aby otworzyć przed Chrystusem wszystkie drzwi, bo tylko On jest kluczem do zrozumienia ludzkich serc. W tym roku przypada 40. rocznica jego pierwszej apostolskiej pielgrzymki do Ojczyzny, która sprawiła, że Polacy otworzyli się na działanie Ducha Świętego i przestali się bać.
– Dzisiaj, drogie Dziewczęta i Chłopcy, włączacie się świadomie w tę wielką historię Kościoła. Powiedzieliście, że chcecie przyjąć Sakrament Bierzmowania, by mężnie wyznawać chrześcijańską wiarę. Chcecie żyć tą prawdą, którą głosi święty, katolicki i apostolski Kościół (…) Duch Święty ciągle umacnia swój Kościół, zwłaszcza w Sakramencie Bierzmowania, by chrześcijanie nie tylko nie lękali się głosić Chrystusa, ale żeby byli dumni, że do Niego należą.

Przed błogosławieństwem, arcybiskup podziękował za wspólnotę modlitwy i życzył, by Matka Boża Fatimska była nieustanną zachętą do odmawiania różańca w intencji pokoju w sercach i w polskim narodzie.

FOTORELACJA

Joanna Folfasińska | Archidiecezja Krakowska
Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska
Video Katarzyna Katarzyńska | Archidiecezja Krakowska

Bierzmowanie w kościele rektoralnym MB Fatimskiej w Jankowicach | Abp Marek Jędraszewski, 14.05.2019 r.

ZOBACZ TAKŻE