STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PIELGRZYMKOWE ESPRESSO #4

Pielgrzymkowe espresso #4

Na co dzień spotykamy różne grupy osób: dobre, życzliwe, głupie, złośliwe, niemiłe… Niesamowita jest tajemnica Kościoła. Łączy w sobie dwie różne rzeczywistości: Bożą świętość i ludzką grzeszność.

Wspólnota Kościoła sama w sobie zakłada różnorodność. Wszystkich – tak ufamy – łączy jedna rzecz: każdy kocha Pana i chce za Nim iść. Można oczywiście koncentrować się na tym co złe. Patrzeć na wspólnotę tak jakby się było na zewnątrz, nie widząc tego co jest dobre. Dopiero zagłębiając się w życie Kościoła, doświadczając Bożej obecności, miłości – to co łatwiej być może odczuwać nam w czasie pielgrzymki – widzimy piękno oraz istotę Kościoła i to, że jest w nim Pan.

Kościół jest święty, bo Bóg jest Kościołem. Każdy z nas ma za zadanie odbijać światło, dawane przez Kościół, bo tym światłem jest sam Chrystus. Nie możemy chować go w skarpecie. Gdy naprawdę poznasz Boga, nie będziesz w stanie nic innego zrobić, poza świadczeniem o Nim. Będziesz musiał głosić. Będziesz musiał być misjonarzem.

Playlista rekolekcji „Pielgrzymkowe espresso

ks. Jan Jelonek | Archidiecezja Krakowska